Lepsze zrozumienie procesu Build Back dla banków

Build Back Better, podpisany przez administrację Bidena projekt ustawy o wydatkach socjalnych, w obecnej formie wydaje się być zawieszony. Ale które propozycje podatkowe banki i instytucje finansowe powinny nadal mieć na oku, wkraczając w rok 2022?

W połowie listopada administracja Bidena świętowała podpisanie ambitnej ustawy Infrastructure Investment and Jobs Act. Waszyngtońscy maklerzy władzy po demokratycznej stronie sceny politycznej szybko zwrócili uwagę na projekt Build Back Better.

[spark:newsletter-signup]

Wcześniejsze wersje Build Back Better z tego roku zawierały plany podniesienia stawki podatku od osób prawnych, zakończenia subsydiowania paliw kopalnych i podniesienia minimalnego podatku globalnego. Inną propozycją finansowania, o której było głośno jesienią tego roku, był plan administracji Bidena, aby IRS wymagał od banków i unii kredytowych automatycznego przekazywania informacji o kontach bankowych swoich klientów.

Po miesiącach politycznych sporów wydaje się prawdopodobne, że wiele z tych ważnych zapisów nie znajdzie się w ostatecznej wersji ustawy, o ile w ogóle jakaś jej wersja przejdzie. Projekt ustawy przywodzi na myśl słynny aforyzm o pogodzie w moim rodzinnym regionie Nowej Anglii - jeśli ci się nie podoba, poczekaj chwilę, bo prawdopodobnie się zmieni.

Jeśli coś znajdzie się w projekcie ustawy lub zostanie zmienione w późniejszym terminie, musimy być gotowi do jak najszybszego działania, aby pomóc klientom dostosować się do nowych przepisów podatkowych i zmniejszyć ich obciążenia podatkowe. Na początek przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy pomóc klientom w doradzaniu w sprawach, które nie zostały uwzględnione w projekcie ustawy... na razie:

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz również:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj