Sąd podatkowy orzeka, że wypłaty dla spółek S Corp są wynagrodzeniami

W nowej sprawie Ward, TC 2021-32, 3/15/21, Sąd Podatkowy uznał, że płatności dokonywane przez kancelarię prawną na rzecz jej jedynego udziałowca są w rzeczywistości wynagrodzeniem dla celów podatkowych.

Kontekst: W przypadku spółki typu S corporation, część dochodu jest przekazywana udziałowcom, którzy płacą podatek od proporcjonalnej części dochodu na swoich osobistych zeznaniach podatkowych. W przeciwieństwie do właścicieli korporacji typu C, nie występuje tu "podwójne opodatkowanie" na poziomie korporacyjnym i osobistym.

W szczególności, spółki typu S mogą wypłacać swoim pracownikom-akcjonariuszom niewielkie lub żadne wynagrodzenie. Jeśli wypłaty są wypłacane tym podatnikom zamiast wynagrodzenia, nie muszą oni płacić federalnego podatku od wynagrodzeń od otrzymanych kwot. IRS może więc zakwestionować charakterystykę wypłat dokonywanych przez korporację typu S na rzecz jej pracowników-akcjonariuszy.

Podatniczka w nowej sprawie, adwokat z Minneapolis, prowadziła swoją kancelarię prawną jako korporację typu S, w której była jedynym udziałowcem. W latach 2011-2013 firma zatrudniała jeszcze jednego adwokata, który otrzymywał roczne wynagrodzenie. Sama podatniczka nie zgłosiła jednak żadnych wypłat wynagrodzeń w omawianych latach podatkowych.

Problem: płatności zgłoszone przez podatniczkę osobiście w tym okresie po prostu nie zgadzały się z raportowaniem przez korporację S i były podejrzane. Na przykład, korporacja prawidłowo zgłosiła wynagrodzenia wypłacone drugiemu adwokatowi, ale nie potraktowała kwoty $62,000 wypłaconej podatnikowi w 2011 roku jako wynagrodzenia podlegającego opodatkowaniu podatkiem od wynagrodzeń. Podatnik nawet nie zgłosił żadnej z tych kwot jako dochodu.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj