Co oznacza nowe odroczenie podatku od wynagrodzeń?

Podobnie jak wiele innych kontrowersyjnych kwestii w stolicy naszego kraju, wynik odroczenia federalnego podatku od wynagrodzeń jest daleki od jasności, podczas gdy korzyści są dyskutowane wzdłuż linii politycznych.

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym pracownicy nie byliby zobowiązani do płacenia swojej części 6,2-procentowego podatku Social Security, który normalnie stosuje się do rocznej podstawy wynagrodzenia ($137,700 na rok 2020). Okres karencji trwałby od 1 września do końca roku. Odroczenie jest generalnie dostępne dla pracownika zarabiającego $4,000 co dwa tygodnie, co daje $104,000 za rok.

Zapisz się na nasz BEZPŁATNY newsletterNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Ale pamiętaj, że jest to tylko odroczenie - nie całkowite zwolnienie - chociaż Departament Skarbu został poinstruowany, aby przyjrzeć się przebaczeniu kwot. Pracodawcy mogą zdecydować się na dalsze potrącanie podatków z wypłat.

Wreszcie, rozporządzenie wykonawcze zostanie prawdopodobnie zakwestionowane jako przekraczające uprawnienia prezydenta na gruncie konstytucyjnym. Wniosek jest taki, że wielu praktyków podatkowych i pracodawców jest zdezorientowanych co należy, a czego nie należy robić. W odpowiedzi na memorandum prezydenta, American Institute of CPAs (AICPA) wystosował list do Ministerstwa Skarbu i Internal Revenue Service (IRS), prosząc o dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia oraz przedstawiając zalecenia.

W szczególności AICPA zwróciła się o:

  • Wytyczne stwierdzające, że odroczenie jest dobrowolne i że "uprawniony pracownik" jest odpowiedzialny za dokonanie potwierdzającego wyboru odroczenia podatków od wynagrodzeń.
  • Wytyczne stwierdzające, że "uprawniony pracownik" to pracownik, którego wynagrodzenie wynosi mniej niż $4,000 za dwutygodniowy okres rozliczeniowy.
  • Wytyczne stwierdzające, że limit $4,000 powinien być stosowany oddzielnie do każdego pracodawcy pracownika.
  • Wytyczne określające termin (terminy) płatności odroczonych podatków oraz mechanizm, za pomocą którego pracownicy mogą zapłacić odroczone podatki.

Po liście AICPA, Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin wskazał, że odroczenie podatku od wynagrodzeń nie będzie obowiązkowe do wdrożenia przez pracodawców. AICPA miała własną odpowiedź.

"Ponieważ podatki, o których mowa, to podatki 'nałożone na dochód każdego pracownika', dużym pytaniem, które mamy, jest to, czy pracownicy będą mieli możliwość wyboru programu lub rezygnacji z niego" - powiedział wiceprezes AICPA ds. podatków, Edward Karl, CPA, CGMA, w komunikacie prasowym. "Pracownicy powinni podjąć decyzję o odroczeniu i powinni być również odpowiedzialni za spłatę, jednak istnieją pewne pytania, które należy rozważyć, na które podatnicy i firmy potrzebują wskazówek. Na przykład, co jeśli pracownik pracuje na więcej niż jednym etacie? Co w przypadku, gdy firma kończy działalność? Co jeśli pracownik zmieni pracę? Pracodawcy muszą jeszcze wymyślić, jak wdrożyć tę politykę, ale w tej chwili jest zbyt wiele niewiadomych."

Zauważ, że program stymulacji gospodarczej początkowo uchwalony w marcu jako część ustawy Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security (CARES) Act upoważnił do odroczenia podatku Social Security dla pracodawców przez resztę 2020 roku. Zgodnie z ustawą CARES pracodawca może spłacić 50 procent należności do końca 2021 roku, a pozostałe 50 procent do końca 2022 roku.

Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli więcej jasności co do kwestii związanych z nakazem odroczenia podatku od wynagrodzeń, a także jego legalności. Stay tuned.