Propozycja zmian w przepisach dotyczących podatku od samozatrudnienia

Propozycje administracji Bidena zawarte w "Zielonej Księdze" zawierają znaczące zmiany w przepisach podatkowych dotyczących samozatrudnienia. Oto co musisz wiedzieć o tym, co może nadejść, jeśli te zmiany wejdą w życie.

Przegląd obecnych zasad

Osoby samozatrudnione płacą 12,4 procentowy podatek od zarobków do $142,800 w 2021 roku ($137,700 w 2020 roku). Jeśli dana osoba ma zarobki i dochód z samozatrudnienia, maksymalna kwota podlegająca podatkowi od samozatrudnienia jest pomniejszona o dochód z zarobków za dany rok.

Ulga z sekcji 199A, która dla wielu podatników stanowi odliczenie 20% dochodu z działalności gospodarczej, jest tylko podatkiem dochodowym. Odliczenie to nie zmniejsza podstawy podatku od samozatrudnienia.

Nie ma straty operacyjnej netto w podatku od samozatrudnienia, więc podstawą do obliczenia podatku w ciągu dwóch lat jest dodatni dochód z działalności w jednym roku, a nie dochód netto z działalności w roku dochodowym i roku straty (sekcja 1402(a)(4)).

Istnieje również 2,9 procent Medicare opieki na zarobki z samozatrudnienia.To nie podlega maksymalnej wysokości $142,800 w 2021 roku. Ta część obliczeń jest bez limitu, więc początkowa liczba stawki w obliczeniach jest sumą 12,4 procent plus 2,9 procent, czyli 15,3 procent.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj