Verady rozszerza funkcje na sezon podatkowy 2021

Verady, twórca platformy do rozliczania podatków i księgowości kryptowalut Ledgible, udostępnił Ledgible Tax Pro. Platforma ta jest przeznaczona dla profesjonalistów podatkowych, których klienci należą do grupy 12-21 milionów podatników, którzy w nadchodzącym roku podatkowym odpowiedzą "TAK" na pytanie IRS Form 1040 dotyczące wirtualnej waluty.

IRS umieścił pytanie o deklarację wirtualnej waluty na stronie 1 formularza 1040, co będzie miało wpływ na każdego podatnika i wzmocni zainteresowanie IRS aktywami kryptowalutowymi. Aktywa te generują skomplikowane transakcje z danymi w wielu portfelach i giełdach. Ledgible Tax Pro analizuje wszystkie te dane i jest w stanie wprowadzić funkcje pozwalające w prosty sposób rozliczyć wszystkie transakcje, takie jak:

  • Automatyczne dopasowywanie przelewów z portfeli na giełdy
  • Współpraca z klientem w czasie rzeczywistym
  • Obliczanie opłat zarówno dla portfeli, jak i giełd w oparciu o koszty, aby zmniejszyć podatek
  • Kategoryzacja dochodu podlegającego opodatkowaniu, darowizn i zysków kapitałowych
  • Umożliwia profesjonalistom włączenie doradztwa podatkowego i planowania dla swoich klientów.

Tradycyjne pakiety podatkowe nie obsługują kryptowalut i nie są w stanie dokładnie rozliczyć wszystkich transakcji kryptowalutowych. Ledgible Tax Pro jest przeznaczony dla kryptowalut i tworzy formularz IRS 8949 oraz inne formaty raportów, które można bezpośrednio zaimportować do systemów archiwizacji używanych przez profesjonalistów podatkowych.

Platforma posiada zintegrowane zarządzanie klientami, przepływ pracy oparty na współpracy, zarządzanie zespołem i ekosystem partnerów, aby zapewnić wydajność, której wymagają profesjonaliści.