Płatności SBA EIDL nie będą wymagalne do 2022 r.

W dniu 12 marca 2021 r. Small Business Administration (SBA) ogłosiła, że pożyczkobiorcy mają czas do 2022 r. na wywiązanie się ze swoich zobowiązań w ramach programu COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL). Pożyczkobiorcy wznowią regularny harmonogram spłat od płatności bezpośrednio poprzedzającej 31 marca 2022 r., chyba że pożyczkobiorca dobrowolnie kontynuuje spłatę w okresie odroczenia.

Ważna uwaga

: Odsetki będą nadal naliczane od salda zadłużenia przez cały okres odroczenia.

Program COVID-19 EIDL został ustanowiony na mocy ustawy Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security (CARES) Act w celu zapewnienia ulgi ekonomicznej małym firmom i organizacjom non-profit, które doświadczyły tymczasowej utraty dochodów z powodu pandemii.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail *Wpiszadres e-mailZapisz
się

"Małe firmy, prywatne organizacje non-profit i przedsiębiorstwa rolnicze, w tym osoby samozatrudnione, wykonawcy i pracownicy "na zlecenie", nadal poruszają się w bardzo trudnym środowisku ekonomicznym ze względu na ciągły wpływ pandemii koronawirusa COVID-19, a także historyczne silne burze zimowe w 2020 roku" - powiedziała administrator SBA Tami Perrillo w komunikacie prasowym. "Program COVID-19 EIDL pomógł w tym trudnym okresie ponad 3,7 milionom małych firm, w tym organizacjom non-profit, przedsiębiorcom indywidualnym i niezależnym wykonawcom z wielu branż i sektorów biznesu".

Wcześniej, istniejące kredyty klęskowe SBA zatwierdzone przed 2020 rokiem, które były regularnie obsługiwane na dzień 1 marca 2020 roku, otrzymały automatyczne odroczenie spłaty kapitału i odsetek do 31 grudnia 2020 roku. Ten początkowy okres odroczenia został następnie przedłużony do 31 marca 2021 roku. Teraz tym kredytobiorcom zostanie automatycznie przyznane dodatkowe 12-miesięczne odroczenie spłaty rat kapitałowych i odsetek.

Pożyczki COVID-19 EIDL są oferowane na bardzo przystępnych warunkach. Ich oprocentowanie wynosi 3,75% dla małych firm i 2,75% dla organizacji non-profit, a okres spłaty to 30 lat.

SBA zobowiązał się do jak najszybszego udostępnienia wszystkich wcześniej zatwierdzonych funduszy stymulacyjnych związanych z pandemią koronawirusa oraz do administrowania nowymi programami celowymi związanymi z przepisami ustawy o pomocy gospodarczej dla małych przedsiębiorstw, organizacji non-profit i obiektów dotkniętych skutkami pandemii w 2020 r. (ustawa o pomocy gospodarczej).

"Amerykanie i właściciele małych firm potrzebują naszego niestrudzonego wysiłku i poświęcenia, aby te niezbędne fundusze trafiły do najbardziej potrzebujących. SBA nie spocznie, dopóki nie wdrożymy "Amerykańskiego planu ratunkowego" Prezydenta Bidena i jego dodatkowych programów celowych oraz funduszy przeznaczonych dla amerykańskich małych firm i społeczności non-profit" - powiedział starszy doradca SBA Michael Roth.

W połowie lutego 2020 roku SBA osiągnęło kamień milowy w programie COVID-19 EIDL. Zatwierdził on ponad 200 miliardów dolarów w ramach finansowania awaryjnego w postaci niskooprocentowanych pożyczek, zapewniając kapitał obrotowy małym firmom, organizacjom non-profit i przedsiębiorstwom rolniczym, aby mogły przetrwać poważne skutki tego katastrofalnego i historycznego okresu w całych Stanach Zjednoczonych i na ich terytoriach. Każdego tygodnia SBA zatwierdza ponad 500 milionów dolarów na program COVID-19 EIDL.

Jeśli Ty lub Twoi klienci macie pytania dotyczące programu SBA COVID-19 EIDL i wypłat kredytów klęskowych, napisz do SBA na adres [email protected]


lub zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta SBA pod numer 1-800-659-2955.