IRS oferuje ulgi podatkowe na żywność i napoje

W nowym obwieszczeniu IRS wypowiedział się w końcu na temat nowego, 100-procentowego odliczenia od podatku żywności lub napojów zakupionych przez firmy w restauracji (Notice 2021-25, 4/8/21). W ramach starań o zwiększenie dochodów restauracji zmagających się z pandemią COVID-19, Consolidated Appropriations Act oficjalnie zezwolił na 100-procentowe odliczenie podatkowe za żywność lub napoje dostarczane przez restaurację. Ta ulga podatkowa obowiązuje tylko przez dwa lata - 2021 i 2022.

Tradycyjnie, firma może odliczyć 50% kosztów kwalifikowanych posiłków służbowych, pod warunkiem, że wydatki są odpowiednio udokumentowane. Aby kwalifikować się do nowego, 100-procentowego odliczenia na mocy przepisów CAA, jedzenie i napoje muszą być dostarczane przez restaurację klientom detalicznym. Uwaga: wydatki nie mogą być hojne ani ekstrawaganckie w danych okolicznościach.

Prawo nie precyzowało jednak, co w tym przypadku oznacza "restauracja" i nie było do końca jasne, czy ulga podatkowa dotyczy żywności i napojów zakupionych w celu konsumpcji poza lokalem, jak również w restauracji.

Nowe obwieszczenie IRS wyjaśnia tę kwestię

W obwieszczeniu stwierdzono, że restauracja musi przygotowywać i sprzedawać żywność lub napoje klientom detalicznym do natychmiastowej konsumpcji na miejscu i/lub poza lokalem. Dotyczy to więc zarówno posiłków w restauracji, jak i jedzenia na wynos.

Ponadto, zdaniem IRS, do restauracji nie zalicza się przedsiębiorstw, które głównie sprzedają towary w opakowaniach jednostkowych, które nie są przeznaczone do natychmiastowej konsumpcji.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest ona w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj