Odpisy z tytułu wynajmu domów wakacyjnych nabierają osobistego charakteru

Czy Twoi klienci wracają do spędzania większej ilości czasu w swoim domu wakacyjnym tego lata? Powinni oni wiedzieć, że jeśli wynajmują dom na część czasu, może to spowodować komplikacje podatkowe. Zacznijmy od podstawowych zasad, a następnie zagłębmy się w nie jeszcze bardziej.

Podstawowe zasady: Zazwyczaj dochód z wynajmu domu wakacyjnego podlega opodatkowaniu, ale pewne wydatki - jak odsetki od kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości, naprawy, media, ubezpieczenie, itp. mogą być odliczone od dochodu. (W zależności od sytuacji, odsetki od kredytu hipotecznego i podatki od nieruchomości mogą być w całości lub częściowo odliczone w osobistym zeznaniu podatkowym za kwalifikowaną rezydencję, z zastrzeżeniem innych ograniczeń prawa podatkowego).

[spark:newsletter-signup]

Jeśli ich roczny wynajem jest tylko na dwa tygodnie lub mniej, nie muszą zgłaszać żadnego dochodu z wynajmu do IRS, ani odliczać wydatków kompensacyjnych. Ale sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane, jeśli wynajmują mieszkanie na dłużej niż 14 dni i nadal używają go osobiście. W tym przypadku, muszą zapłacić podatek od całego dochodu z wynajmu, podczas gdy mogą odliczyć tylko część wydatków.

Co istotne, muszą oni rozdzielić koszty pomiędzy dni "użytku służbowego" i "osobistego". Każdy dzień, w którym dom jest wynajmowany obcej osobie za godziwą stawkę, liczy się jako dzień użytku służbowego. I odwrotnie, jeśli spędzają dzień na odpoczynku w domu, jest on liczony jako dzień do użytku osobistego.

Przykład: Wynajmują dom wakacyjny na 80 dni w 2021 roku, a rodzina korzysta z niego osobiście przez 20 dni. W związku z tym mogą odliczyć 80% kwalifikowanych wydatków na wynajem (patrz wyżej), jak również pełne koszty agenta wynajmu lub zarządcy nieruchomości.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj