Co powinieneś, a czego nie powinieneś pobierać od klientów podczas COVID-19

Księgowi i księgowe obserwują niespotykane zapotrzebowanie na doradztwo i wsparcie, aby pomóc klientom indywidualnym i biznesowym przetrwać finansowo właśnie teraz. Ale jak wyceniać w czasie kryzysu?

Księgowi znaleźli się w samym środku burzy pytań, które obejmują szeroki zakres od Programu Ochrony Płac i innych finansowych kół ratunkowych, do ustawy CARES i podstawowego planowania finansowego dla firm i osób prywatnych, aby przejść przez ten trudny czas. Co więcej, księgowi są skłóceni ze sobą i swoimi kolegami na temat tego, jak pobierać opłaty za odpowiedzi na pilne pytania klientów, jak również za takie rzeczy jak: przygotowanie dokumentów, doradztwo finansowe i mnóstwo innych wymagań związanych z klientami.

W rzeczywistości wiele firm reaguje na wezwania o pomoc bez żadnego formalnego planu i istnieje rosnąca potrzeba stworzenia powszechnie akceptowanych zasad. Z tych powodów AccountingWEB organizuje wirtualne spotkanie w ratuszu, aby spróbować znaleźć wspólne porozumienie w następujących kwestiach:

  • Czy istnieje etyczny obowiązek udzielania bezpłatnych porad klientom w czasie kryzysu COVID-19?
  • Czy udzielane porady są traktowane jako nieodpłatny wydatek marketingowy, czy jako działanie charytatywne?
  • Jak firmy powinny traktować nowych klientów, a jak obecnych?
  • Jeśli zdecydujemy się na pobieranie opłat, czy należy je dyskontować i jak uniknąć niepożądanego precedensu?
  • Czy powinno istnieć rozróżnienie pomiędzy "podstawowymi" zadaniami, takimi jak wypełnianie wniosków kredytowych, a bardziej złożonymi zadaniami związanymi z reorganizacją/przeróbką biznesu?

Naszym celem będzie zebranie opinii z szerokiego zakresu głosów, tak aby zawód ten mógł, miejmy nadzieję, zmierzać w kierunku zestawu uzgodnionych zasad. Wirtualny ratusz (poprzez Zoom) odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 14:00 EDT, a udział w nim wezmą następujący paneliści:

  • Shayna Chapman, CPA, CITP, właścicielka Shaynaco LLC
  • Jody Linick, AIPB Certified Bookkeeper, QuickBooks® Certified Pro Advisor, właściciel FitBooks Pro
  • Loren Fogelman, trener biznesu, mówca, właściciel Business Success Solution
  • Andrew Wall, CPA, CMA, CEO CPA4IT Professional Corporation

Każdy z naszych gości specjalnych przedstawi krótkie wprowadzenie, zawierające ich przemyślenia i podejście do głównych pytań. Następnie odbędzie się dyskusja grupowa i pytania od publiczności. Gorąco zachęcamy do udziału.

Mamy szczerą nadzieję, że zarejestrujesz się już dziś na to bezpłatne wydarzenie, które, miejmy nadzieję, przyczyni się do rozwoju zawodu i zapewni spokój Twojej praktyce oraz Twoim klientom w tym trudnym czasie.

Zarejestruj się tutaj