Odliczenia podatkowe dla firm na odludnej ziemi

Jak wynika z orzeczenia Costello, TC Memo 2021-9, 1/25/21, podatnik musi faktycznie prowadzić działalność handlową lub gospodarczą, aby kwalifikować się do odliczeń z tytułu podatku od działalności gospodarczej.

Kontekst

: Najważniejszym przepisem prawa podatkowego dotyczącym odliczeń wydatków związanych z działalnością gospodarczą jest art. 162. Pozwala on podatnikowi odliczyć wszystkie "zwykłe i konieczne" wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym koszty podróży, wynagrodzenia, wynajmu itp. Odliczenia te mogą również podlegać specjalnym zasadom. Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn emailowyNie

przegap naszych najlepszych materiałów.Wpisz adres email * Wpiszadres emailZapisz
się

W innym przepisie kodeksu podatkowego, Sekcji 195, podatnik może odliczyć do $5,000 wydatków na rozpoczęcie działalności, takich jak niektóre wydatki organizacyjne i marketingowe. Aby kwalifikować się do tej ulgi podatkowej dla firm, musisz być faktycznie "otwarty dla biznesu".

Ogólnie rzecz biorąc, handel lub biznes jest prowadzony, jeśli w dobrej wierze podejmowane są wysiłki w celu osiągnięcia zysku. Decyzję podejmuje się indywidualnie dla każdego przypadku, biorąc pod uwagę poziom działalności biznesowej i osiągane dochody. Mimo że nie trzeba osiągać zysku, aby prowadzić działalność handlową lub gospodarczą, należy wykazać się staraniami na rzecz interesów biznesowych.

Fakty dotyczące nowej sprawy

: Podatnicy, małżeństwo, byli mieszkańcami Kalifornii. Żona posiadała 6.500 akrów odludnej ziemi w odległym zakątku Meksyku. Bezskutecznie próbowała zrealizować na tej ziemi kilka przedsięwzięć.

W 2007 r. postanowiła hodować na tym terenie kurczaki, które miała sprzedawać na mięso. Najwyraźniej ta działalność nie poszła dobrze. Przez cztery lata nie odnotowano żadnej sprzedaży kurcząt.

W 2011 r. podatniczka przestawiła się na produkcję jaj. Następnie w 2012 r. wróciła do produkcji mięsa, zgłaszając tylko 1 000 dolarów z jajek. W ramach tych działań dodała nowe kurczaki, ale zostały one zjedzone przez dzikie psy.

Poza hodowlą kurczaków podatniczka próbowała w tym czteroletnim okresie uprawiać różne rośliny, w tym arbuzy, kabaczki, paprykę, jabłka, banany, granaty, palmy daktylowe i szparagi. Wszystkie te uprawy nie powiodły się ze względu na warunki panujące w regionie.

W końcu podatnicy zajęli się hodowlą krów. Jednak krowy nie były w stanie znaleźć na tej ziemi wystarczająco dużo pożywienia. Ostatecznie para sprzedała krowy za mniej niż 5 tys. dolarów.

W zeznaniach podatkowych za lata, o których mowa, para odliczyła wydatki na działalność gospodarczą. Jednak IRS odmówił im tych odliczeń, twierdząc, że wydatki te były wydatkami hobbystycznymi lub kosztami poniesionymi przed rozpoczęciem działalności.

Teraz sąd podatkowy zgodził się z IRS. Nie był on przekonany, że podatnicy prowadzili działalność handlową lub gospodarczą, ponieważ nie było żadnych dowodów na to, że firma funkcjonowała. W gruncie rzeczy było dużo hałasu, ale nie było muzyki.

Morał z tej historii


: Pomocne jest ustalenie, że przedsiębiorstwo ma pewne dochody, które wskazują na motywację do osiągania zysków i rzeczywistą działalność gospodarczą. W przeciwnym razie urząd skarbowy może zakwestionować odliczenia z tytułu wydatków na działalność gospodarczą.