Co klienci powinni zrobić w sprawie odliczeń medycznych dla wydatków COVID-19

Twoi klienci prawdopodobnie mają mnóstwo pytań związanych z odliczeniami podatkowymi w najlepszych okolicznościach. Jednak biorąc pod uwagę epidemię COVID-19, niektórzy (miejmy nadzieję, że nie wielu) będą mieli obawy dotyczące wydatków medycznych i innych związanych z tym wirusem.

Nasz rezydent, guru podatkowy Julian Block, przedstawia osobistą relację z tego, jak doradzał swoim klientom, którzy mieli właśnie takie obawy. Jeśli masz klientów w takiej sytuacji lub jeśli chcą oni uzyskać odpowiedzi na wszelki wypadek, mam nadzieję, że rady Juliana dotyczące radzenia sobie z tymi wydatkami dla celów podatkowych będą dla nich pocieszeniem.

Moimi klientami jest zamożna para w podeszłym wieku, którą dla zachowania anonimowości będę nazywał Walter i Phyllis Neff. Oboje mają poważne problemy z układem oddechowym, które czynią ich podatnymi na wirusa korony. Mogliby ponieść znaczne koszty leczenia, aby uniknąć lub złagodzić epidemię.

W minimalnym stopniu Walter i Phyllis będą musieli wydać pieniądze na środki czystości, rękawice, gogle, maski i inne rodzaje sprzętu ochronnego. Jeśli dodamy do tego koszty podróży, aby zdobyć te przedmioty, jeśli w pobliskim sklepie są puste półki, to wszystkie te nakłady przejdą jako koszty medyczne podlegające odliczeniu.

Phyllis przechodzi do potencjalnie bardziej kosztownego problemu: Mogliby umrzeć, gdyby zostali hospitalizowani w miejscu, które prawdopodobnie już działa na najwyższych obrotach i nadaje priorytet leczeniu młodych i tych, którzy mają największe szanse na przeżycie. Ponieważ są nieugięci w swojej niechęci do ryzykowania konsekwencji długiego oczekiwania na opiekę, są gotowi zapłacić za pielęgniarki na prywatnym dyżurze.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona kleszcza


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBZablokuj
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj