Intuit uruchamia nowe narzędzia dla klientów prowadzących działalność na własny rachunek i małych firm

Intuit Aid Assist Tax Credit Estimator łączy wiele programów ulg podatkowych w jeden, ułatwiając profesjonalistom podatkowym wprowadzenie informacji o swoich klientach prowadzących działalność gospodarczą i samozatrudnionych w jednym miejscu, aby sprawdzić ich uprawnienia i dowiedzieć się o całkowitej korzyści finansowej, jaką mogą potencjalnie otrzymać.

Wykorzystuje inżynierię wiedzy, aby uprościć różne ulgi podatkowe i odroczenia dostępne dla osób samozatrudnionych i małych firm, dozwolone przez CARES Act i FFCRA, w tym:

  • Employee Retention Credit (ERC)
  • Ulga na płatny urlop chorobowy w nagłych wypadkach
  • Odroczenie podatku Social Security przez pracodawcę

1. Kredyt na utrzymanie pracownikówERC, który jest częścią ustawy CARES, jest dostępny dla kwalifikujących się pracodawców, którzy kontynuują wypłacanie wynagrodzeń pracownikom podczas zamknięcia zakładu. ERC jest zwrotnym kredytem podatkowym do 50 procent całkowitego wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi podczas zamknięcia, do maksymalnej kwoty $10,000 wynagrodzenia na pracownika (innymi słowy, $5,000 kredytów na pracownika). Niedostępne dla przedsiębiorstw, które otrzymały pożyczkę PPP.

2. Ustawa Families First Coronavirus Response Act (FFCRA) zapewnia zwrotne kredyty podatkowe, które zwracają kwalifikującym się pracodawcom i osobom samozatrudnionym, dolar za dolara, koszty zapewnienia płatnych wynagrodzeń za urlop chorobowy i rodzinny swoim pracownikom opiekującym się sobą i rodziną w związku z COVID-19 -pandemią.

3. Ustawa CARES umożliwia również pracodawcom i osobom samozatrudnionym odroczenie płatności części pracodawcy podatków Social Security, które narastają od 27 marca 2020 r. do końca roku.