Formularz IRS 1099-NEC - wymogi sprawozdawcze według stanu

Należy zauważyć, że formularz IRS 1099-NEC nie będzie w przyszłości uwzględniany w programie łączonego wypełniania federalnego i stanowego (CF/SF), choć można się przyzwyczaić do tego, że informacje zawarte w raporcie są automatycznie przekazywane do stanów uczestniczących w programie. Ostatecznie to firma składająca raport jest odpowiedzialna za złożenie osobnego raportu w każdym stanie, w którym jest zobowiązana do jego złożenia.

Przez około 40 lat osoby składające sprawozdania korzystały z rubryki 7 formularza IRS 1099-MISC, aby zgłosić płatności powyżej $600 dokonane na rzecz zewnętrznych prawników, niezależnych konsultantów i innych niezależnych wykonawców, ale to się zmieni począwszy od sprawozdań za rok podatkowy 2020. Mniej jasne jest, jak nowy formularz wpłynie na rozliczenia z poszczególnymi stanami.

Przygotowując się do złożenia zeznania, warto rozważyć kilka kwestii:

  • Czy Twój stan wymaga wypełnienia formularza 1099-NEC?
  • Czy zapoznałeś się z instrukcją dla danego stanu?
  • Jaki jest termin składania dokumentów w danym stanie? Jakie są opłaty za zwłokę?
  • Jaki format pliku planujesz zastosować i czy Twój stan go akceptuje?
  • Jakie są wytyczne dotyczące płacenia kontrahentom spoza stanu?

Dodatkowa trudność: Osoby składające nowy formularz 1099-NEC mogą również nadal potrzebować formularza 1099-MISC, ponieważ formularz ten będzie nadal używany do zgłaszania tantiem, czynszu, opieki zdrowotnej, nagród i innych płatności. Formularz 1099-MISC pozostaje w CF/SF i nadal będzie przekazywał informacje do uczestniczących stanów.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj