Specjaliści podatkowi domagają się ulg od IRS

Ponieważ sezon podatkowy 2022 rozpoczyna się w pełni, renomowani specjaliści podatkowi zwracają się do IRS o niezbędną pomoc.

National Association of Tax Professionals (NATP), wraz z 10 innymi organizacjami działającymi w środowisku podatkowym, wystosowało list do IRS z prośbą o pomoc dla podatników.

W szczególności, list odnosi się do niespotykanej obecnie liczby nierozpatrzonych zeznań w porównaniu z latami przed pandemią. W związku z tym IRS wysyła wiele błędnie ukierunkowanych zawiadomień, zastawów i zajęć. Ponadto, IRS odpowiada jedynie na 9 procent wszystkich telefonów i tylko na 3 procent telefonów dotyczących indywidualnych zeznań podatkowych, co uniemożliwia podatnikom rozwiązanie tych prostych kwestii.

NATP i inne organizacje zwracają się do IRS z prośbą o rozważenie następujących działań, które przyniosłyby natychmiastową ulgę podatnikom i zmniejszyłyby zaległości w tym sezonie składania zeznań podatkowych:

  • Zaprzestanie zautomatyzowanych działań związanych z przestrzeganiem przepisów do czasu, aż IRS będzie gotowy przeznaczyć niezbędne środki na właściwe i terminowe rozwiązanie tej sprawy.
  • Dostosowanie wniosków o zajęcie konta do czasu, jaki IRS potrzebuje na rozpatrzenie wniosków o umorzenie kary.
  • Zaoferowanie zwolnienia z kary z uzasadnionego powodu, podobnego do procedury administracyjnego zwolnienia z kary po raz pierwszy (First Time Abate - FTA), bez wpływu na możliwość skorzystania przez podatnika z FTA w przyszłych latach podatkowych.
  • Zapewnienie podatnikom ukierunkowanej ulgi zarówno w zakresie kary za niedopłatę podatku szacunkowego, jak i kary za zwłokę za rok podatkowy 2020 i 2021.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz również:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEBLokada treści


, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj