Doradztwo dla klientów w zakresie płatności z tytułu pakietu stymulacyjnego IRS

W ciągu ostatnich trzech tygodni 16,6 mln Amerykanów złożyło wnioski o pomoc dla bezrobotnych. A teraz IRS zaczyna wysyłać płatności z tytułu stymulacji gospodarczej do uprawnionych podatników amerykańskich, aby pomóc złagodzić ciężar finansowy pandemii COVID-19.

W tym artykule znajdziesz kilka sugestii, jak doradzić klientom, jak najlepiej wykorzystać te pieniądze, aby chronić ich finansową przyszłość. Zawarte są również pewne lso zobacz poniżej FAQ na temat płatności.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

How to Prioritize the Use of Stimulus Money

Istnieje wiele opcji, które Amerykanie mogą wybrać, aby wydać pieniądze stymulacyjne, które IRS przygotowuje do wysłania uprawnionym podatnikom. W rzeczywistości IRS uruchomił kolejne narzędzie pozwalające osobom, które zazwyczaj nie składają podatków, na podanie informacji o swoim koncie bankowym, aby otrzymać swoją zapłatę poprzez bezpośredni depozyt, zamiast czekać na czek wysłany pocztą. Dodatkowa funkcja jest niedostępna, jeśli płatność została już zaplanowana do dostarczenia.

To powiedziawszy, po ich otrzymaniu, używając tych funduszy, aby pomóc przetrwać ten bezprecedensowy ekonomiczny przestój z minimalnym długoterminowym wpływem na finanse osobiste klientów, jak to możliwe, będzie płacić dywidendy w dłuższej perspektywie. Mając to na uwadze, oto jak nasi eksperci CPA zalecają decydowanie o tym, co klienci powinni zrobić ze swoimi płatnościami:

1. Użyj go, aby zapłacić podstawowe wydatkiJeśli

jesteś w pozycji, w której twój obecny dochód nie wystarcza na opłacenie miesięcznych rachunków, w tym żywności i leków, to płatność najlepiej wykorzystać, aby pomóc w tym w pierwszej kolejności. Bądź strategiczny w kwestii tego, które rachunki płacisz, biorąc pod uwagę tymczasową ulgę dostępną dla takich rzeczy jak kredyty hipoteczne zabezpieczone federalnie (w tym kredyty FHA) i federalne kredyty studenckie - możesz być w stanie pominąć te płatności bez szkody dla swojego kredytu.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a twoje płatności hipoteczne nie są zwolnione w ramach różnych ustaw uchwalonych, lub jesteś najemcą i twój właściciel nie jest w stanie pracować z tobą, aby zmodyfikować swoją dzierżawę, to płatność może być najlepiej wykorzystać do utrzymania dachu nad głową, więc zapłacić ten rachunek pierwszy.

Jeśli jesteś w stanie zadbać o swoją opłatę mieszkaniową, ale nie masz wystarczająco dużo, aby zapłacić wszystkie inne rachunki, to użyj swojej płatności na inne podstawowe wydatki, takie jak płatność za samochód lub usługi komunalne (większość lokalnych rządów nie pozwala na wyłączenie usług komunalnych w tej chwili, ale będziesz chciał pozostać dogoniony, jeśli możesz).

Spójrz na wszystkie swoje nadchodzące rachunki i dowiedz się, które z nich najbardziej zaszkodziłyby Twojemu kredytowi i przyszłym finansom poprzez pominięcie płatności, i rozważ użycie płatności za te rachunki, jeśli nie możesz się z nich wydostać bez nadmiernych odsetek, opłat lub płatności balonowej należnej później w tym roku.

Wreszcie, jeśli musisz pominąć płatność lub dokonać spóźnionej płatności, upewnij się, że kontaktujesz się z firmą PIERWSZY. Jeśli nie jesteś w stanie przejść przez telefon, udokumentuj próbę i wyślij coś na piśmie. To może zająć trochę czasu, aby wszystko się udało, ale będziesz chciał mieć zapis swoich prób przestrzegania zasad, aby uniknąć przyszłych problemów.

2. Jeśli są w stanie zapłacić

podstawowe

wydatki, użyj płatności, aby zwiększyć fundusz awaryjnyLots

ludzi są nadal w stanie zapłacić swoje podstawowe rachunki na teraz, ale może być zaniepokojony o przyszłej utraty dochodów, jeśli głowy USA w bardziej przedłużony recesji. Jeśli nie masz w pełni finansowanego funduszu awaryjnego (co najmniej 3 - 6 miesięcy wydatków, w zależności od tego, jak łatwo będzie znaleźć pracę, jeśli zostaniesz zwolniony), to rozważ zapisanie płatności stymulacyjnej, aby ewentualnie zrównoważyć przyszłe wydatki.

3. Jeśli masz wystarczające oszczędności, rozważ spłatę wysokooprocentowanego długuJeśli

masz

wystarczająco dużo oszczędności, aby utrzymać cię przez potencjalną utratę pracy, ale nadal masz wyższe zadłużenie odsetkowe, takie jak karty kredytowe lub prywatne pożyczki studenckie, twoja płatność będzie miała największy wpływ płacąc to w dół szybciej.

A nawet jeśli masz dług o niższym oprocentowaniu, ale masz wystarczające oszczędności, rozważ spłatę również tego długu. Często zdarza się, że płacisz więcej odsetek od swojego długu niż te, które otrzymałbyś na koncie oszczędnościowym, więc finansowo spłacanie długu jest często rozsądne.

4. Wreszcie, jeśli wszystkie powyższe pola są zaznaczone, użyj czeku stymulacyjnego, aby zasilić plan emerytalny lub konto oszczędnościowe (HSA), jeśli się do tego kwalifikujesz.

Przedłużenie terminu składania i płatności podatku federalnego do 15 lipca 2020 r. przedłuża również ilość czasu na dokonanie wpłat na IRA i HSA za 2019 r. Dodatkowo, wielu podatników może dokonywać wpłat na programy 401(k) w swoich firmach (niektóre zapewniają nawet dopasowania firmowe).

Te opcje oszczędnościowe to doskonałe sposoby na odkładanie pieniędzy na emeryturę lub wydatki medyczne. Ponadto, wiele narzędzi oszczędnościowych pozwala na odroczenie lub odliczenie podatku.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące działania wypłat1

. Co muszę zrobić, aby otrzymać mój stimulus check?

Sprawdź te FAQ z IRS. Omawiają one kto kwalifikuje się do otrzymania płatności stymulacyjnych, ile można się spodziewać i inne szczegóły, które mogą dotyczyć Ciebie.

Większość osób powinna otrzymać stimulus payment w ciągu najbliższych kilku tygodni (około połowy kwietnia), co jest tak naprawdę zaliczką, którą otrzymaliby na swoim zeznaniu podatkowym za 2020 rok, które zostanie złożone w 2021 roku. Jeśli złożyłeś już swoje zeznanie za rok 2019, IRS oprze twoją płatność stymulacyjną na zeznaniu podatkowym za rok 2019.

Jeśli nie złożyłeś jeszcze zeznania za 2019 rok, IRS oprze Twoją płatność stymulacyjną na zeznaniu podatkowym za 2018 rok. Jeśli masz zaległości w rozliczeniach podatkowych za kilka lat, IRS zachęca do jak najszybszego złożenia zeznania, aby otrzymać płatność stymulacyjną.

Należy pamiętać, że osoby otrzymujące Social Security oraz emeryci kolejowi, którzy nie są zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego, kwalifikują się do otrzymania płatności stymulacyjnej i nie będą zobowiązani do złożenia zeznania. IRS użyje informacji zawartych w Formie SSA-1099 lub Formie RRB-1099 do wygenerowania płatności.

Płatność zostanie wpłacona na konto bankowe powiązane z ostatnim zeznaniem podatkowym podatnika. Jeśli nie ma informacji o koncie bankowym z poprzednio złożonym zeznaniem podatkowym, Skarb Państwa planuje stworzyć portal internetowy dla osób fizycznych, aby dostarczyć ich informacje bankowe do IRS online, tak aby osoby fizyczne mogły otrzymać płatności natychmiast, zamiast czeków pocztą. W przeciwnym razie, czek zostanie wysłany na adres zarejestrowany w IRS. Należy pamiętać, że niektórzy urzędnicy szacują, że może to potrwać kilka miesięcy dla kontroli, aby być odbierane.

Inne rzeczy do rozważenia:

  • Jeśli Twój dochód był powyżej limitów na ostatnio złożonym zeznaniu, ale kończy się poniżej limitów na koniec 2020 roku, otrzymasz swoją płatność jako zwrot, kiedy złożysz swoje podatki 2020.
  • Jeśli nie posiadasz amerykańskiego numeru Social Security, nie jesteś uprawniony do otrzymania płatności.
  • Jeśli nie byłeś zobowiązany do złożenia wniosku z powodu dochodu poniżej $12,200 ($24,400 dla małżeństw) lub w inny sposób nie byłeś zobowiązany do złożenia federalnego zeznania podatkowego za rok 2019 (ale nie otrzymujesz Social Security lub emerytury kolejowej), IRS udostępnił prosty, darmowy formularz online do wypełnienia, aby upewnić się, że otrzymasz swoją płatność.
  • Możesz również wprowadzić informacje w tym formularzu dla każdego kwalifikującego się dziecka w wieku poniżej 17 lat, co zwiększy twoją płatność.

2. Ile dostanę?

Sprawdź tę ulotkę od IRS dla konkretów.

3. Czy moja wypłata będzie podlegała opodatkowaniu?

Nie, te płatności nie podlegają opodatkowaniu. Są one kredytem podatkowym na rok 2020, który jest zaliczkowany kwalifikującym się podatnikom, więc jeśli nie otrzymasz wpłaty lub czeku, a kwalifikujesz się na podstawie dochodu z roku 2020, otrzymasz swój kredyt w przyszłym roku, gdy złożysz zeznanie podatkowe za rok 2020. Niezależnie od tego, NIE są to płatności podlegające opodatkowaniu.

4. Jaka inna pomoc finansowa jest dla mnie dostępna?

Rząd federalny, wraz z większością stanów, regularnie uchwalają prawa i wydają zarządzenia, aby pomóc osobom najbardziej dotkniętym kryzysem COVID-19 przejść przez niego z jak najmniejszym długoterminowym wpływem na ich finanse osobiste. Zrób swoje badania na temat tego, co jest tam, zanim po prostu przestaniesz płacić rachunki.

Aby poznać pomysły na zdobycie gotówki w sytuacji kryzysowej, zapoznaj się z poniższymi opcjami. Sprawdź stronę internetową swojego lokalnego rządu, aby dowiedzieć się, jaka pomoc jest dostępna w Twojej społeczności i upewnij się, że dotrzesz do dostawców rachunków, jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie zapłacić na czas, aby poznać swoje opcje z wyprzedzeniem.

Powiązane artykuły

Jak ustawa CARES wpływa na osoby fizyczne

Pomoc klientom w finansowym przetrwaniu COVID-19