IRS wydaje wytyczne dotyczące przedłużenia terminu złożenia zeznania podatkowego

W obwieszczeniu 2021-21 (IR-2021-67, 3/29/21) IRS wyjaśnił niektóre zasady dotyczące przedłużenia terminu.

Kontekst: Normalnym terminem składania zeznań podatkowych i zapłaty wynikającego z nich podatku jest 15 kwietnia (lub następny dzień roboczy, jeśli 15 kwietnia wypada w święto lub weekend). Jednak w tym roku IRS wziął pod uwagę trudności, z jakimi borykają się podatnicy w związku z pandemią COVID-19 i przesunął ten termin o jeden miesiąc, na 17 maja. Daje to również IRS więcej czasu na uporządkowanie własnych spraw.

Zazwyczaj IRS przesuwa terminy składania innych dokumentów. W nowym komunikacie wyjaśniono jednak następujące kwestie:

IRA i inne konta: Przedłużając termin składania zeznań na formularzu 1040, IRS automatycznie odracza czas, w którym osoby fizyczne mogą dokonać wpłat na konta IRA (zarówno tradycyjne, jak i Roth IRA), konta oszczędnościowe (HSA), medyczne konta oszczędnościowe Archer (Archer MSA) oraz edukacyjne konta oszczędnościowe Coverdell (Coverdell ESA). To odroczenie przesuwa również na 17 maja 2021 r. termin zgłoszenia i zapłaty 10% dodatkowego podatku od kwot zawartych w wypłatach z kont IRA lub planów emerytalnych pracodawcy.

Nieodebrane zwroty: W przypadku zeznań za rok 2017, zwykły termin składania wniosków o zwrot podatku, przypadający na 15 kwietnia, również został przedłużony do 17 maja 2021 roku. Prawo daje trzyletnią możliwość ubiegania się o zwrot. Jeśli podatnicy nie złożą zeznania w ciągu trzech lat, pieniądze stają się własnością Skarbu Państwa USA. Prawo wymaga od podatników, aby odpowiednio zaadresowali, wysłali i dopilnowali, aby data stempla pocztowego zeznania podatkowego została nadana do 17 maja 2021 roku.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj