Porady dla małych firm na sezon podatkowy

Podczas gdy wielu specjalistów podatkowych nie uważa procesu składania zeznań podatkowych za tak skomplikowany jak ich klienci prowadzący małe firmy, osoby składające zeznania po raz pierwszy mogą być przytłoczone.

Aby uniknąć stresu zarówno po stronie specjalistów podatkowych, jak i klientów, kluczowe jest przygotowanie. Przygotowanie klientów do nowych przepisów i formularzy lub do zmian w strukturze firmy wymaga skutecznej i ciągłej komunikacji. Interakcja w ciągu całego roku pozwala nie tylko na lepsze planowanie, ale także na opracowanie i wdrożenie strategii, które sprawią, że nadchodzący sezon rozliczeniowy będzie mniej... no cóż, "podatkowy".

[spark:newsletter-signup]

Porządkowanie i śledzenie dokumentów

Doradzaj klientom, aby na bieżąco prowadzili nienaruszoną dokumentację finansową. Ma to kluczowe znaczenie dla uzasadnienia wszelkich odliczeń i ulg wykazanych w zeznaniu podatkowym, a także ma znaczenie w przypadku potencjalnego audytu IRS.

Ogólnie rzecz biorąc, okres przedawnienia kontroli wynosi trzy lata. Jeśli jednak IRS podejrzewa i może udowodnić oszustwo, nie ma ograniczeń co do liczby lat podatkowych, za które może być przeprowadzona kontrola. Wczesne i częste doradzanie klientom oraz pomoc w opracowaniu systemu przechowywania dokumentacji pomoże nie tylko w złożeniu wcześniejszych zeznań podatkowych, ale także w przygotowaniu przyszłych.

Zgłoś wszystkie dochody

Wielu podatników zdaje sobie sprawę z tego, że muszą uwzględnić w swoim zeznaniu podatkowym dochód wykazany na formularzu 1099. Często jednak zapominają o uwzględnieniu dochodu, który nie został wykazany na formularzu 1099. Dotyczy to zarówno wpływów gotówkowych, jak i rzeczowych.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz również:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj