Amerykański plan ratunkowy i podatek dla niań

W związku z obniżeniem podatków w Amerykańskim Planie Ratunkowym, które obniża koszty opieki nad dziećmi dla rodzin, Twoi klienci mogą zaoszczędzić pieniądze, płacąc swoim nianiom legalnie, jeśli jeszcze tego nie robią. Ulgi podatkowe, w tym te zawarte w ustawie o pomocy w razie pandemii, nie są oczywiście dostępne dla rodzin, które płacą "pod stołem".

Jeśli kiedykolwiek był czas, by Twoi klienci zaczęli płacić swoim nianiom we właściwy sposób, to właśnie teraz. Oto dlaczego:

Zwiększone limity wpłat na konto FSA (Dependent Care FSAs)

Amerykański Plan Ratunkowy zwiększa limit wpłat na Dependent Care FSA z $5,000 do $10,500 w roku 2021. Konta te pozwalają na nieopodatkowany zwrot kwalifikowanych wydatków na opiekę nad dzieckiem, takich jak wynagrodzenie niani, obniżając dochód podlegający opodatkowaniu, dzięki czemu płaci się mniej podatków Social Security, Medicare i federalnych podatków dochodowych (a także podatków stanowych, jeśli dotyczy).

Oszczędności podatkowe z tytułu środków ulokowanych w Dependent Care FSA wynoszą zazwyczaj od 32 do 46 procent. Jeśli Twój klient ma nianię na cały etat (lub nawet na pół etatu), może maksymalnie zwiększyć swoje składki i zaoszczędzić od $3,400 do $4,800.

Rozszerzona ulga podatkowa na opiekę nad dzieckiem i osobą zależną

W ramach Amerykańskiego Planu Ratunkowego, ulga podatkowa na opiekę nad dzieckiem i osobą zależną wzrośnie z $3,000 do $8,000 dla rodziny z jednym dzieckiem. Dla rodzin z dwójką lub większą liczbą dzieci, ulga wzrośnie z $6,000 do $16,000.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny rachunkowości. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj