Ulgi podatkowe IRS, o które mogą ubiegać się osoby fizyczne w 2020 r.

Cztery z moich felietonów z 2020 roku dotyczyły zmian w przepisach dotyczących darowizn na cele charytatywne. Zobacz mój artykuł o zmianach w kodeksie podatkowym z października, artykuł zatytułowany "IRS offers Modest Tax Breaks for Modest Donations" z lipca, artykuł z maja, w którym odpowiadałem na pytania dotyczące itemization i odliczeń podatkowych na cele charytatywne oraz artykuł "New Deduction Strategies for Charitable Contributions" opublikowany w kwietniu.

W tej kolumnie skupiamy się na zmianach dotyczących lat kalendarzowych 2020 i 2021, które wprowadzają skromne ulgi podatkowe dla większości osób fizycznych. Kto kwalifikuje się do skorzystania z tych ulg podatkowych? Tylko osoby, które ubiegają się o kwoty standardowego odliczenia, które są dostępne dla osób nie korzystających z Formularza 1040, które nie korzystają z Wykazu A.

Ilu podatników to osoby, które nie dokonują odliczeń? Blisko 90 procent z nich - twierdzi IRS.

Wcześniej istniały długoletnie ograniczenia dotyczące tego, kto może ubiegać się o datki na organizacje charytatywne, takie jak kościoły, szkoły i szpitale. Tylko podatnicy, którzy korzystali z listy A, mogli wyszczególnić swoje odpisy na darowizny, a także inne wydatki, takie jak wydatki na leczenie, stanowe i lokalne podatki dochodowe i od nieruchomości oraz odsetki od kredytów hipotecznych na osobiste rezydencje.

Co się dzieje, kiedy darczyńcy wypisują czeki na cele charytatywne, a następnie dowiadują się, że jedynym sposobem na zmniejszenie strat dla urzędu skarbowego jest pominięcie listy A i przejście na standardową ulgę (nonitemizers)? Tracą oni wszystkie swoje odliczenia z tytułu wpłat. W rezultacie wystarczająco dużo osób, które nie dokonują odpisów, postanowiło zmniejszyć swoje darowizny na rzecz organizacji charytatywnych.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj