IRS prosi o zgłaszanie się ochotników przygotowujących rozliczenia podatkowe

IRS w nowym filmie na YouTube kładzie nacisk na bezpieczeństwo i dystans społeczny - wraz z opcjami wirtualnymi - zachęcając wolontariuszy do bezpłatnego przygotowywania zeznań podatkowych w ramach programów Volunteer Income Tax Assistance (VITA) i Tax Counseling for the Elderly (TCE). Przez ponad pół wieku, tysiące wolontariuszy przygotowywało miliony zeznań podatkowych każdego roku w społecznościach w całym kraju.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn emailowyNie

przegap naszych najlepszych materiałów.Wpisz adres email *Podajadres emailZapisz
się

Program VITA oferuje bezpłatną pomoc podatkową osobom, które zarabiają $57,000 lub mniej, osobom niepełnosprawnym oraz podatnikom z ograniczoną znajomością języka angielskiego. Program TCE oferuje bezpłatną pomoc podatkową dla osób w wieku 60 lat i starszych. Wolontariusze TCE specjalizują się w pytaniach dotyczących emerytur i kwestii związanych z emeryturami, które są typowe dla seniorów.

Wolontariusze mogą pełnić wiele funkcji, m.in:

  • Witacze, którzy pomagają podatnikom określić, jakiego rodzaju pomocy potrzebują
  • Tłumacze ustni świadczący usługi językowe
  • Osoby przygotowujące zeznania podatkowe przy użyciu elektronicznego oprogramowania do wypełniania zeznań podatkowych
  • trenerzy podatkowi, w niektórych placówkach, zachęcający podatników do samodzielnego przygotowania zeznań podatkowych i pomagający im w tym procesie

Programy oferują bezpłatne szkolenia, dzięki którym wolontariusze zdobywają potrzebne im umiejętności. Niektóre role wymagają szkoleń z zakresu prawa podatkowego i certyfikatów, inne nie.

Dla bezpieczeństwa, w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu składania zeznań podatkowych, potencjalni wolontariusze mogą skorzystać z wirtualnej platformy, by dowiedzieć się więcej o programach, zadawać pytania i dowiedzieć się, która rola wolontariusza jest dla nich odpowiednia.

Ponadto, niektóre biura wolontariatu oferują wirtualną pomoc podatnikom zamiast pomocy osobistej. W ten sposób wolontariusze mogą pomagać podatnikom przez telefon lub internet w wypełnianiu zeznań podatkowych. Inni wolontariusze przeprowadzają z podatnikiem wirtualną weryfikację jakości przed złożeniem zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym drogą elektroniczną.

Podczas gdy wirtualny wolontariat pozostaje opcją w tym sezonie podatkowym, niektóre punkty VITA/TCE nadal będą oferować bezpłatną pomoc podatkową w formie osobistej. Należy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i zachowanie dystansu społecznego. Nowi wolontariusze zawsze mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych wolontariuszy, zaznajomionych z programem i sposobem przygotowywania zeznań podatkowych.

Kolejną nowością w programach VITA i TCE jest możliwość zdobycia doświadczenia. Nowy test Qualified Experienced Volunteer jest krótszy niż test tradycyjny, dzięki czemu powracający wolontariusze VITA i TCE mogą poświęcić więcej czasu na pomoc podatnikom.

Aby dowiedzieć się więcej o wolontariacie i zapisać się, wejdź na stronę IRS.gov/volunteers. Wkrótce po zapisaniu się, zainteresowani uczestnicy otrzymają zaproszenie do wzięcia udziału w wirtualnym wprowadzeniu.