Odliczenia za żeglugę, które klienci mogą wykorzystać

Istnieją obecnie co najmniej trzy sposoby, w jakie Twoi klienci mogą odpisać koszty związane z łodziami w tym roku, zakładając, że dokonują odliczeń na zasadach itemized.

1. Odsetki hipoteczne

Ogólnie rzecz biorąc, można odliczyć kwalifikowane odsetki hipoteczne płacone od głównego miejsca zamieszkania i jednego innego domu, np. domu wakacyjnego. Zgodnie z TCJA, odliczenia są ograniczone do odsetek od maksymalnie $750,000 nabytego długu (w dół z $1 mln) na lata 2018 do 2025 (wcześniejsze pożyczki mogą być zachowane).

Należy pamiętać, że IRS ma hojną interpretację tego, co stanowi "dom" dla tego celu. Obejmuje on "dom, kondominium, spółdzielnię, dom mobilny, przyczepę mieszkalną, łódź lub podobną nieruchomość, która posiada miejsca do spania, gotowania i toalety".

Dlatego, jeśli łódź twojego klienta ma kuchnię, pomieszczenia sypialne i głowę, powinieneś się zakwalifikować. Ale nie można odliczyć odsetek hipotecznych po prostu rzucając śpiwór lub łóżeczko na pokładzie.

2. Podatek od sprzedaży

TCJA ściśle ogranicza roczne odliczenia z tytułu podatków stanowych i lokalnych (SALT) do $10,000 za lata 2018 do 2025. Obejmuje to zarówno (a) stanowe podatki od nieruchomości, jak i (b) stanowe podatki dochodowe lub podatki od sprzedaży. Jeśli Twój klient kupi w tym roku łódź, może to zwiększyć składnik podatku od sprzedaży w odliczeniu SALT.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj