Jakie formularze IRS są odpowiednie dla pisarzy freelancerów?

Twój freelance pisarz klienci zawsze będą mieli pytania odpisów dla Ciebie. W związku z tym, oto kilka wskazanych odpowiedzi w ostatnim artykule z tej serii na temat prawidłowych formularzy do korzystania z raportowania tantiem.

Ostatnie pytanie przyszło od freelance pisarz, twierdząc, że niektóre z jej kolegów pisarzy samozatrudnionych powiedzieć jej, że jest żałośnie w tyle czasu na to, co załączniki powinny towarzyszyć jej Formularz 1040. W szczególności, powiedziano jej, że nie powinna już używać 1040's Schedule C do zgłaszania jej książki i tantiemy fotograficzne i stracić więcej niż wymagane do IRS. Co więcej, doradzono jej, aby zgłosiła te zarobki na Schedule E. Twierdzenie jest takie, że to wszystko, czego potrzeba, aby ominąć 15,3 procentowy podatek od samozatrudnienia, opłatę składającą się z 2,9 procentowego podatku Medicare i 12,4 procentowego podatku Social Security. Więc, czy to prawda?

 Odpowiedź jest taka, że agenci IRS i audytorzy biurowi patrzą nieprzychylnie na pisarzy, fotografów, artystów i innych samozatrudnionych, którzy próbują ominąć podatek od samozatrudnienia.

Być może mamy tu do czynienia z przypadkiem semantyki.

 

Jasne, IRS używa słowa "tantiemy" na Schedule E. I jasne, agencja definiuje tantiemy jako płatności za niematerialne własności - na przykład, książki i dzieła artystyczne, które obejmują zdjęcia. Przeszkodą jest naleganie IRS, aby pisarze używali tylko Schedule C do zgłaszania tantiem wypłacanych im za ich twórcze wysiłki, co sprawi, że taki dochód będzie podlegał podatkowi od samozatrudnienia. To jest zabronione, ostrzega IRS, dla nich, aby użyć Schedule E.

Kiedy IRS mówi, że podatnicy mogą zgłaszać tantiemy na Schedule E? Kiedy, na przykład, odbiorcy są nabywcami lub spadkobiercami praw autorskich do książek, zdjęć i tym podobnych, których nie stworzyli. Tak więc, freelancerzy piszący książki, nie róbcie bałaganu. Używajcie Schedule E tylko do zgłaszania tantiem otrzymywanych od, powiedzmy, wydobywców węgla lub gazu.

Należy pamiętać o tym, co dzieje się, gdy 1040 czas rolkach wokół i wydawcy wysyłają 1099 formularzy informacyjnych, które pokazują zaliczki, tantiemy i inne płatności związane z książek. Prawo wymaga, aby wysłali oni kopie do IRS.

Ostatnie przypomnienie, lata niedofinansowania zmusiły niedostatecznie obsadzony IRS do znacznego zmniejszenia skali swoich wysiłków egzekucyjnych. Ale nie stał się on bezzębnym tygrysem niezdolnym do potwierdzenia oczywistego - te 1099s nie zostały wysłane przez wydobywców węgla, zostały wysłane przez twoich wydawców. Przypomnienie dla księgowych, którzy z chęcią skorzystają z porad, jak powiadomić klientów o taktykach, które pozwolą im obniżyć podatki w tym roku, a nawet dać przewagę na przyszły rok