IRS rozszerza zasady rolowania w planach emerytalnych w 2020 r.

Narodowa agencja ściągania podatków mówi teraz, że uczestnicy planów emerytalnych i IRA mogą rolować RMDs do 31 sierpnia praktycznie bez ograniczeń. "To niewiarygodne!!! To prawie tak, jakby złamali wszystkie zasady podatkowe, aby dać ludziom ulgę!" - wykrzyknął znany ekspert IRA do magazynu Forbes. "Wszyscy wygrywają!"

Najnowszy rozwój sytuacji następuje po piętach monumentalnej ustawy Coronavirus Aid, Relief and Economic Security (CARES) Act uchwalonej w marcu i wstępnych wytycznych IRS wydanych w kwietniu.

Zapisz się do naszego BEZPŁATNEGO biuletynu e-mailDon

't miss out on our best content.Enter email address *Enteremail addressSign
up

Back


ground:

Normalnie, uczestnicy kwalifikowanych planów i IRA muszą zacząć brać RMDs do 1 kwietnia roku następującego po roku, w którym osiągną wiek 72 lat. Ta data rozpoczęcia została przesunięta z wieku 70½, począwszy od 2020 roku, przez SECURE Act uchwalony w styczniu. RMDs są oparte na oczekiwanej długości życia i stanie konta na dzień 31 grudnia poprzedniego roku.

Jednakże, CARES Act zawiesza zasady RMDs na rok 2020, w tym te dotyczące kont dziedziczonych. Pozwala również komuś, kto ukończył 70½ lat w 2019 roku, uniknąć wymogu na rok 2020.

Potencjalny problem

: Niektórzy podatnicy otrzymali już RMDs w 2020 roku, zanim ustawa CARES została podpisana w ustawie. Następnie IRS wydał Notice 2020-23, dając podatnikom więcej swobody. To zawiadomienie pozwoliło podatnikom, którzy otrzymali RMD między 1 lutego a 15 maja, na przetoczenie wypłaty bez podatku do kwalifikowanego planu lub IRA do 15 lipca (przedłużony termin składania zeznań 2019).

Zwykłe "okno" na zakończenie rolowania bez konieczności płacenia podatku wynosi 60 dni. Każdy podatek potrącony z RMDs, które są rolowane, może być odzyskany, gdy podatnik składa zeznanie za rok 2020.

Jednak opcja rollover nie była dostępna dla beneficjentów nie będących współmałżonkami, którzy odziedziczyli konta. Ponadto, Notice 2020-23 nie dało żadnych wyjaśnień dla podatników, którzy otrzymali RMDs w styczniu. Poruszyła ona również inną niepokojącą kwestię: Podatnicy mogą dokonać tylko jednej rollover na IRA w ciągu roku, a mogli otrzymać wiele RMDs wcześniej w roku.

Teraz z pomocą przychodzi Notice 2020-51. W ogólnych zarysach, umożliwia ono podatnikom rolowanie RMDs do kwalifikowanego planu lub IRA do 31 sierpnia bez konsekwencji podatkowych.

Konkretnie, IRS zapewnia, co następuje:

  • Wszelkie "wczesne ptaki", którzy wzięli RMDs w styczniu kwalifikują się do nieopodatkowanego rolowania, jeśli działają do 31 sierpnia.
  • Ktoś, kto ma IRA odziedziczone po rodzicu lub innym krewnym niebędącym współmałżonkiem, może również przetoczyć RMDs do planu lub IRA zgodnie z tymi zmienionymi zasadami.
  • Nie ma ograniczeń co do liczby rolloverów IRA, które mogą być dokonane w terminie do 31 sierpnia (tj. limit raz w roku jest zniesiony).
  • Nawet podatnicy, którzy otrzymywali RMDs poprzez zasadniczo równe okresowe wypłaty kwalifikują się do opcji rollover.

W zasadzie podatnicy mają czas do 31 sierpnia, aby posprzątać bałagan podatkowy wynikający z RMDs w 2020 roku. Czy Twoi klienci powinni to zrobić? Jeśli spodziewają się, że w tym roku będą w wysokim progu podatkowym i nie potrzebują pieniędzy teraz, to zazwyczaj ma to sens.

Jednak ci, którzy z trudem wiążą koniec z końcem, mogą chcieć ominąć tę strategię, zwłaszcza jeśli już wydali pieniądze. Omów alternatywy ze swoimi klientami, którzy wciąż są w rozterce.

Powiązane artykuły

Nowe prawo emerytalne może wpłynąć na daty rozpoczęcia RMD

Dlaczego uprawnieni klienci powinni zrobić RMD teraz