Jak państwa radzą sobie ze świętami od podatku od sprzedaży podczas COVID-19?

Weźmy na przykład Karolinę Południową, gdzie kwalifikujące się przedmioty są wolne od podatku niezależnie od tego, czy zostały zakupione w sklepie czy w Internecie. Wakacje od podatku od sprzedaży w Karolinie Południowej w 2020 roku odbywają się w dniach 7-9 sierpnia. W tym czasie kwalifikujące się akcesoria, odzież, komputery i artykuły szkolne są zwolnione z 6-procentowego stanowego podatku od sprzedaży i stosownych podatków lokalnych.

South Carolina Department of Revenue przypomina podatnikom: "Tak długo, jak przedmiot jest uprawniony, jest wolny od podatku, niezależnie od tego, czy został zakupiony w sklepie, czy w Internecie." Następnie powtarza: "Bezpieczne zakupy: Pamiętaj, że kwalifikujące się przedmioty są nadal wolne od podatku, jeśli kupujesz online!". Podobnie jak firmy w stanie, sprzedawcy spoza stanu, którzy mają nexus z South Carolina (tj. obowiązek pobierania podatku od sprzedaży) muszą przestrzegać świąt podatkowych od sprzedaży.

Zapisz się

na nasz BEZPŁATNY biuletyn informacyjnyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Niemniej jednak Departament zachęca konsumentów do robienia zakupów lokalnych, jak również internetowych: "Sprawdź u lokalnego sprzedawcy, czy oferuje zakupy online, dostawę lub odbiór przy krawężniku". Wszystkie zamówienia na kwalifikujące się przedmioty przyjęte przez sprzedawcę detalicznego do natychmiastowej wysyłki w okresie wolnym od podatku kwalifikują się do zwolnienia w Karolinie Południowej, nawet jeśli faktyczna dostawa następuje po zakończeniu święta podatku od sprzedaży. Opłaty za dostawę dla zwolnionych sprzedaży są również zwolnione.

Konsumenci wybierający zakupy w sklepie są zachęcani do praktykowania społecznego dystansu. Karolina Południowa nie posiada ogólnokrajowego rozporządzenia dotyczącego masek, ale departament przypomina kupującym o przestrzeganiu lokalnych rozporządzeń dotyczących masek, godzin policyjnych lub innych wytycznych.

Następnie jest Teksas, gdzie muszą ćwiczyć odpowiedni dystans społeczny podczas święta podatku od sprzedaży. Podczas corocznego święta podatku od sprzedaży w Teksasie, które również trwa 7¬9 sierpnia, kwalifikujące się ubrania i artykuły szkolne o cenie sprzedaży poniżej 100 dolarów są zwolnione ze stanowego i lokalnego podatku od sprzedaży.

Podobnie jak Departament Dochodów Karoliny Południowej, Texas Comptroller zachęca konsumentów do zdalnych zakupów: "Kwalifikujące się przedmioty mogą być zakupione online lub przez telefon, pocztę, zamówienie na zamówienie lub w jakikolwiek inny sposób" podczas święta podatku od sprzedaży. Rozumiejąc, że zakupy w sklepach również będą miały miejsce, Comptroller wzywa "wszystkich sprzedawców i kupujących do praktykowania odpowiedniego dystansu społecznego ... podczas święta podatku od sprzedaży".

Biorąc pod uwagę tę zachętę do robienia zakupów na odległość, sprzedawcy muszą zrozumieć, jak święto wpływa na dostawy i opłaty za wysyłkę. Ogólnie rzecz biorąc, kwalifikujące się przedmioty są wolne od podatku, gdy:

  • przedmiot jest opłacony przez klienta i dostarczony do klienta w okresie wolnym od podatku
  • Klient zamawia i płaci za przedmiot, a sprzedawca przyjmuje zamówienie do natychmiastowej wysyłki w okresie wolnym od podatku - nawet jeśli dostawa następuje po okresie wolnym od podatku.

Opłaty za dostawę, wysyłkę, obsługę i transport są uważane za część ceny sprzedaży przedmiotu w Teksasie i dlatego mogą wpływać na kwalifikowalność transakcji. Na przykład, kurtka o cenie sprzedaży $99 jest poniżej progu podatku od sprzedaży $100 i dlatego kwalifikuje się do zwolnienia. Jednak po dodaniu opłaty za wysyłkę w wysokości $5, koszt wzrasta do $104, a więc podatek od sprzedaży dotyczy całej opłaty.

Wakacje od podatku od sprzedaży po powrocie do szkoły muszą trwać

Szkoły w całym kraju pracują nad określeniem najlepszej drogi dla rodzin, uczniów i nauczycieli. Niektóre z nich już ogłosiły, że nie będą oferować zajęć na miejscu tej jesieni z powodu COVID-19. Niemniej jednak, wielu uczniów będzie potrzebowało wciąż nowych materiałów, a wiele rodzin będzie musiało zainwestować w nowe komputery, laptopy lub tablety, które są zwolnione z podatku od sprzedaży w niektórych stanach podczas okresów wolnych od podatku back-to-school.

Niezależnie od tego, czy uczniowie wrócą do klasy, czy będą uczyć się w domu, stany, które zapewniają wakacje od podatku od sprzedaży w okresie back-to-school, będą oferować je zgodnie z planem. A przynajmniej jeden stan oferuje dodatkowe święto podatku od sprzedaży z powodu pandemii: Od 7 do 9 sierpnia żywność i napoje sprzedawane przez restauracje i restauracje z ograniczoną obsługą w Tennessee będą zwolnione z podatku od sprzedaży.