Jak prawidłowo obliczyć odliczenie za domowe biuro?

Dla tych z Państwa, którzy dopiero się przyłączają, część pierwsza wspomina o moich odpowiedziach na zapytanie Abigail, samozatrudnionej konsultantki, która używa części swojego domu do prowadzenia biznesu.

Część druga skupiła się na trzech wymaganiach, które Abigail musi spełnić, aby zakwalifikować się do odliczeń za domowe biuro. Po pierwsze, wykorzystuje ona wydzieloną przestrzeń w swoim domu wyłącznie do pracy w swoim biznesie. Po drugie, robi to regularnie. Po trzecie, jest to jej główne miejsce prowadzenia działalności.

Część trzecia wyjaśnia, jak oblicza swoje odliczenia na formularzu 1040 w Schedule C (Profit or Loss From Business). IRS zezwala na dwa sposoby jego obliczania.

Pierwszy sposób to uproszczona metoda, która opiera się na wielkości jej biura. Zazwyczaj wszystko, co Abigail musi zrobić, to pomnożyć każdą stopę kwadratową wydzielonej powierzchni biurowej (do maksimum 300 stóp kwadratowych) przez $5. Jej roczny odpis wynosi $1,500 i spada do $750 dla biura o powierzchni 150 stóp kwadratowych.

Drugi sposób jest bardziej skomplikowany. Abigail musi pomnożyć wszystkie swoje wydatki związane z domem przez procent domu, który wykorzystuje jako biuro. Powiedzmy, że jej biuro zajmuje jedną dziesiątą wynajmowanego domu; może ona odliczyć jedną dziesiątą swoich opłat za wynajem; jej odpis może wynieść dużo więcej niż $1,500.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj