Jak Twoi klienci mogą jeszcze uzyskać zwroty z rozliczeń za 2018 r.

Wśród niezliczonej ilości próśb, jakie składają specjaliści podatkowi w sezonie, najbardziej podstawową jest możliwość wejścia z zaufaniem. W związku z tym, AccountingWEB współpracuje z J.K. Lasser, aby pomóc w zapewnieniu tej niezbędnej pewności, która jest najbardziej potrzebna w tym kluczowym okresie roku.

Sezon obfituje w wiele pytań, począwszy od zmian w formularzach i kodeksach podatkowych po procesy i procedury dla osób fizycznych i firm. Wierzymy, że ta seria artykułów oraz dodatkowe informacje od autorów Barbary Weltman i Elliota Eissa nieco rozładują ten ciężar.

W swojej najnowszej ofercie Weltman i Eiss omawiają niektóre z potencjalnych możliwości zwrotu podatku, z których Twoi klienci mogą jeszcze skorzystać, składając zmienione zeznanie podatkowe za 2018 rok.

Jak być może wiesz, Further Consolidated Appropriations Act, 2020, który został podpisany w ustawie 20 grudnia 2019 r., Retroaktywnie przywrócił dziesiątki wygasłych ulg podatkowych. Niektóre z tych ulg są dla osób fizycznych, a inne dla firm.

Elliot Eiss

Rozszerzenia do rozważenia

Nowa ustawa przedłużyła dziesiątki ulg podatkowych. Poniższe ulgi podatkowe dla osób fizycznych zostały retroaktywnie przedłużone na rok 2018; obowiązują również na rok 2019 i 2020:

 • Wyłączenie z dochodu brutto dochodu wynikającego z anulowania hipoteki do 2 milionów dolarów na głównym domu
 • Odliczenie czesnego do $2,000 lub $4,000 (w zależności od dochodu) jako odliczenie od dochodu brutto (nie jest wymagana itemizing)
 • Składki na ubezpieczenie hipoteczne traktowane jako odsetki od kredytu hipotecznego
 • Odliczenie wpłat gotówkowych do wysokości skorygowanego dochodu brutto na rzecz pomocy w przypadku katastrofy (ale tylko w przypadku wpłat dokonanych do 18 lutego 2020 r. w przypadku katastrofy ogłoszonej przez władze federalne w tym samym terminie)
 • Ulga na zakup nieruchomości energetycznej dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej w wysokości do $500 za dodanie izolacji i niektórych innych ulepszeń energetycznych do głównego domu
 • Ulga podatkowa na dwukołowy pojazd elektryczny typu plug-in

Zasady podatku od dzieci zostały również ponownie zmienione. Przed 2018 rokiem do obliczenia tego podatku od niezarobionych dochodów dziecka powyżej kwoty progowej używano górnej stawki krańcowej rodziców.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Podajadres e-mailZapisz
się

Następnie zmieniono prawo, aby używać stawek dla trustów i spadków, co miało wpływ na znaczne zwiększenie podatku dla niektórych dzieci. Nowe prawo wraca do starych zasad dla lat podatkowych rozpoczynających się po 31 grudnia 2019 roku, ale można dokonać wyboru, aby zastosować zmianę wstecznie do 2018 i 2019 roku. Rozważ wybór zastosowania starej zasady (stawki krańcowej rodziców) na rok 2018, jeśli skutkuje to niższym podatkiem niż podatek ze stawkami dla trustów i osiedli.

Następujące ulgi podatkowe związane z biznesem zostały retroaktywnie przedłużone do 2018 roku; mają zastosowanie również do 2019 i 2020 roku (lub dłużej, gdzie zaznaczono):

 • Zmiany w okresach odzyskiwania dla niektórych koni wyścigowych i kompleksów rozrywkowych sportów motorowych
 • Odliczanie niektórych produkcji telewizyjnych, filmowych i teatralnych na żywo
 • Zachęty podatkowe dla stref Empowerment
 • Różne ulgi podatkowe związane z energią (z przedłużeniem do 2022 r. ulg podatkowych dotyczących biodiesla i odnawialnego oleju napędowego)
 • Odliczenie za energooszczędne budynki komercyjne
 • Ulga na nowe rynki
 • Niektóre ulgi podatkowe związane z zatrudnieniem, w tym ulga na utrzymanie pracowników

Decyzja o złożeniu poprawionego zeznania podatkowego

Największym pytaniem, jakie ma większość podatników w kwestii złożenia zmienionego zeznania podatkowego jest to, czy zwiększy to ryzyko bycia skontrolowanym. Przy dzisiejszym wyjątkowo niskim wskaźniku kontroli (zaledwie 0,59 procent dla osób fizycznych w rządowym roku podatkowym 2018, który zakończył się 30 września 2018 r.), ryzyko jest niskie. Ale z tym powiedziane, nie ma gwarancji, że podatnik, który składa zmienione zeznanie, nie stanie się statystyką audytu.

Kolejną kwestią przy podejmowaniu decyzji o złożeniu poprawionego zeznania jest koszt dla tych, którzy korzystają z płatnych preparatorów. Profesjonalne opłaty za złożenie poprawionego zeznania mogą przewyższyć ewentualny zwrot podatku.

Jak złożyć poprawione zeznanie podatkowe

Zwróć uwagę na terminy. Generalnie, wniosek o zwrot podatku należy złożyć nie później niż 3 lata od daty złożenia oryginalnego zeznania lub w ciągu 2 lat od daty zapłacenia podatku, w zależności od tego, co nastąpi później.

Poprawione zeznanie składa się na formularzu 1040X. Formularz ten nie może być złożony elektronicznie, musi to być formularz papierowy. Jest tak niezależnie od tego czy pierwotne zeznanie było złożone na papierze czy elektronicznie. IRS został zachęcony przez National Taxpayer Advocate do przyjęcia elektronicznego składania poprawionych deklaracji, ale nie ma informacji, kiedy mogłoby to nastąpić.

Kiedy składasz wniosek o zwrot podatku, wyjaśnij swoim klientom istotę poprawki do zeznania. Może to wymagać dołączenia dokumentacji, która pomoże wyjaśnić lub wesprzeć charakter wniosku o zwrot. Na przykład, jeśli podatnik chce ubiegać się o odliczenie czesnego i opłat za 2018 rok, należy dołączyć kopię formularza 1098-T, aby wykazać zapłacone czesne.

Wniosek

Spotykając się z klientami w celu omówienia przygotowania zeznania za 2019 rok, nie pomijaj przeglądu ich zeznania za 2018 rok, aby znaleźć dla nich możliwe możliwości zwrotu podatku.

Książka J.K. Lasser's Your Income Tax 2020 daje Ci instrukcje krok po kroku do łatwego, bezstresowego składania zeznań.
Pobierz książkę tutaj.

Powiązane artykuły

Czy jesteś na bieżąco z nowymi formularzami i zestawieniami podatkowymi?

Dlaczego nowa ustawa reformująca IRS to powtórka z rozrywki