Trendy technologiczne w planowaniu podatkowym w 2021 r.

Oto kilka trendów w oprogramowaniu do planowania podatkowego, z których mogą skorzystać księgowi, aby usprawnić swoją pracę i zwiększyć wydajność, poprawić relacje z klientami, udowodnić wysoki zwrot z inwestycji i nie tylko.

1. Platformy oprogramowania typu one-stop-shop kluczem do usprawnienia przepływu pracy

W roku 2021 nie będziemy mieli do czynienia z brakiem technologii, lecz z niezliczoną liczbą dostępnych narzędzi. Wiele z tych narzędzi ma pokrywające się możliwości, a sztuką jest znalezienie odpowiedniego programu do wykonania potrzebnej pracy. Właściciele kancelarii podatkowych i księgowi powinni wybrać oprogramowanie do zarządzania praktyką, które pomoże usprawnić współpracę i zarządzanie klientami w zespole oraz zapewni bezpieczny portal do zarządzania dokumentami, umożliwiający wysyłanie i odbieranie dokumentów zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wprowadź adres e-mail *Wprowadźadres e-mailZapisz
się

Platformy oprogramowania do planowania podatkowego dają księgowym możliwość obliczania, gromadzenia danych i prezentowania strategii planowania podatkowego w jednym zautomatyzowanym procesie przepływu pracy. Sekwencyjne zadania, takie jak bieżące badania oparte na ciągle zmieniających się stanowych i federalnych przepisach podatkowych, które kiedyś zajmowały tak wiele czasu, są teraz wykonywane efektywnie dzięki postępowi technologicznemu w zawodzie księgowego.

2. Wydajność pracowników napędzana technologią przekłada się na większy zwrot z inwestycji

W dzisiejszym środowisku wymaga się od nas, abyśmy robili więcej za mniej. Dzięki zaawansowanym systemom oprogramowania księgowi mają dostęp do narzędzi, które pozwolą im znaleźć rozwiązania maksymalizujące oszczędności ROI dla klientów.

Najnowsze oprogramowanie do planowania podatkowego oferuje właścicielom firm podatkowych i księgowym łatwo dostępne strategie oszczędnościowe, unikalne dla klientów, pozwalając księgowym na przegląd i przedstawienie najsilniejszej strategii ROI. Dzięki zaawansowanej technologii planowania podatkowego, właściciel firmy podatkowej może zwiększyć swoje dochody poprzez zapewnienie bardziej wartościowej, efektywnej i przejrzystej komunikacji z klientami.

Ponadto, ponieważ świat podatków stale się zmienia, a wraz z nim nowe zasady i przepisy, korzystanie z oprogramowania, które jest stale aktualizowane, daje pewność, że zawsze pracujesz z najnowszymi danymi, aby przedstawić klientom najlepsze rekomendacje.

3. Systemy CRM mogą usprawnić komunikację z klientami i poprawić relacje z nimi

W czasach, gdy coraz rzadziej dochodzi do bezpośrednich interakcji, warto pamiętać, że relacje między księgowym a klientem są podstawą działalności firmy. System zarządzania relacjami z klientami (CRM) pozwoli Ci przechowywać wszystkie kluczowe dane dotyczące klientów w jednym miejscu i umożliwi Twojemu zespołowi zdalny dostęp do tych danych.

Silna strategia CRM może pomóc w zwiększeniu sprzedaży oraz poprawie obsługi i utrzymania klientów. Będziesz wiedzieć, kiedy pan Jones ma urodziny lub pan Smith musi złożyć określone formularze i będziesz na bieżąco z kontaktami z klientami.

Dodatkowo, system CRM pozwala planistom podatkowym na przydzielanie, udostępnianie i śledzenie zadań dla klientów i współpracowników. Planiści podatkowi mogą wykorzystać technologię do zarządzania interakcjami firmy podatkowej ze wszystkimi specjalistami podatkowymi w zespole, a także z klientami.

Wnioski

Obecnie technologia w znacznym stopniu zmienia branżę księgową. Dzięki programom do zarządzania projektami workflow i oprogramowaniu do strategii podatkowych księgowi mogą nie tylko łatwiej wykonywać swoją pracę, ale także wykonywać ją bardziej efektywnie, dzięki czemu ich klienci uzyskują największe oszczędności podatkowe w ich indywidualnej sytuacji. Te nowe programy podatkowe sprawiają, że księgowy staje się jedną z najważniejszych, odpornych na recesję osób w całej branży usług profesjonalnych.