IRS przywraca formularz 1099-NEC dla osób nie będących pracownikami

W rzeczywistości nowy formularz 1099-NEC nie jest całkowicie "nowy". Jest to zaktualizowana wersja formularza, który został wycofany z użytku w latach 80-tych. Jednak ten nowy formularz może spowodować nieoczekiwane bóle głowy u osób składających formularze biznesowe w przyszłym roku.

Informacje ogólne

: Poprzednio podmioty gospodarcze używały formularza 1099-MISC do zgłaszania płatności o łącznej wartości co najmniej 600 dolarów w roku kalendarzowym za usługi wykonane w handlu lub biznesie przez osobę, która nie jest traktowana jako pracownik. Istnieje jednak wiele innych zastosowań Formularza 1099-MISC. Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY newsletterNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz się

Na przykład, firma musi zgłosić inne dochody, takie jak premie wypłacane sprzedawcom w salonach samochodowych, w polu 3. Wynagrodzenie dla pracowników zewnętrznych było zgłaszane w polu 7.

Obecnie Formularz 1099-NEC został ponownie wprowadzony, aby uniknąć zamieszania spowodowanego oddzielnymi terminami dla Formularza 1099-MISC, w którym należy zgłosić rekompensatę dla pracowników zewnętrznych w polu 7 oraz wszystkie inne Formularze 1099-MISC. W związku z tym IRS ogłosił w zeszłym roku, że wskrzesza Formularz 1099-NEC na rok podatkowy 2020 i kolejne. Należy pamiętać, że zmiana ta dotyczy firm różnej wielkości, od korporacyjnych konglomeratów po osiedlowe delikatesy i piekarnie.

Ogólnie rzecz biorąc, płatnicy muszą złożyć formularz 1099-NEC do 31 stycznia roku następującego po roku, w którym usługi zostały wykonane. W 2020 roku termin składania dokumentów upływa 1 lutego 2021 roku, ponieważ 31 stycznia wypada w niedzielę. Chociaż nie ma automatycznego 30-dniowego przedłużenia terminu na złożenie Formularza 1099-NEC, przedłużenie terminu może być dostępne dla podatników doświadczających trudności.

Kolejna

trudność: Zgodnie z Publicacją 1220 wydaną niedawno przez IRS, odnowiony Formularz 1099-NEC nie będzie objęty Programem Łączonego Składania Federalnego i Stanowego (CF/SF). W ramach programu CF/SF, IRS przekazuje dane z pewnych kluczowych formularzy do odpowiednich stanów.

Bez tej pomocy, podmioty gospodarcze mogą być zmuszone do radzenia sobie z wymogami i terminami składania dokumentów w poszczególnych stanach. Dokładne zasady różnią się w zależności od stanu. Bądź ostrzeżony!