Zamieszanie związane z wydatkami utrzymuje się wśród pisarzy pracujących na własny rachunek

Julian Block, guru podatkowy, odpowiada na pytania czytelników dotyczące raportowania wydatków dla osób wykonujących wolny zawód, które pozostają bez odpowiedzi pomimo wytycznych IRS.

Pytanie

: Jestem samozatrudnionym pisarzem freelancerem, którego dorobek obejmuje setki artykułów do publikacji drukowanych i elektronicznych, a także kilka książek. Zapisz się

do naszego BEZPŁATNEGO biuletynu e-mailDon

't miss out on our best content.Enter email address *Enteremail addressSign
up

Back in the pre-pandemic autumn of 2019, the publishers of a now-defunct magazine agreed to pay me $ 20,000 for several tell-all articles that reveal extramarital affairs, shady business dealings and other transgressions committed by prominent A-listers and boldface names in cosseted enclaves like Hollywood, Silicon Valley and Wall Street

.

Chociaż zazwyczaj proszę i otrzymuję znacznie więcej za tego typu artykuły, postanowiłem zadowolić się kwotą 20 000 dolarów. Dlaczego? Ponieważ moi wydawcy nie poprosili mnie o zrzeczenie się wszystkich praw do artykułów. Zamiast tego, zgodzili się, że zachowuję prawa do wykorzystania moich materiałów w inny sposób.

Myślałem wtedy, że zachowanie praw otwiera drogę do zdobycia dużych pieniędzy z takich źródeł jak książki, filmy, wystąpienia i inne możliwości w poszerzającym się krajobrazie ekonomicznym dla markowych pisarzy.

Przejdźmy od tego, co myślałem, że się wydarzy, do tego, co faktycznie wydarzyło się na początku 2021 roku, kiedy oddałem artykuły moim wydawcom, wraz z moim rachunkiem na 20 800 $, składającym się z opłaty 20 000 $ i 800 $ za zwrot kosztów podróży (głównie, przed-pandemią) i innych wydatków, które poniosłem w trakcie badań podjętych w latach 2019 i 2020.

Kilka tygodni później ich magazyn poszedł kaput, a ja nic od nich nie otrzymałem. Ostatnio słyszałem coś o nich, postanowili pomóc agencjom federalnym badającym przestępstwa popełnione przez wydawców w innych strojach.

Federalni dali nagrody moim wydawcom, zamykając ich w programach ochrony świadków. Tak długo, jak tam są, bezpiecznie poza moim zasięgiem, nigdy nie otrzymam tych 20 000 dolarów.

Następny punkt zwrotny to czas na formularz 1040. Wiem, gdzie różne wydatki, których suma wyniosła 800 dolarów, znajdują się w poszczególnych liniach Wykazu C (Zysk lub strata z działalności gospodarczej).

Uważam to za niesprawiedliwy wynik. Sprawiedliwe jest to, że powinienem uzyskać dalszą redukcję moich podatków dochodowych dzięki odliczeniu na Schedule C nieściągalnych długów za te niespłacone $20,000.

Przewiduję, że skończę 2021 rok w 30-procentowym federalnym i stanowym przedziale; odpis w wysokości $20,000 daje oszczędność w wysokości $6,000 - nie są to monumentalne pieniądze, ale wystarczające, by upoważnić mnie, moją żonę i nasze dzieci do wystawnych posiłków w pięciogwiazdkowych restauracjach i pobytów w najlepszych kurortach.

Jak bardzo pomocne jest zmniejszenie zysku netto o 20.000 dolarów na formularzu C? Pomaga na dwa sposoby.

Po pierwsze, zauważalnie zmniejsza moje zobowiązania z tytułu podatków od samozatrudnienia na Schedule SE. Po drugie, zwiększa moje odliczenie na wydatki medyczne na Wykazie A (odliczane tylko do wysokości przekraczającej 7.5 procent skorygowanego dochodu brutto).

Czy wpisuję te $20,000 w części wydatków na Schedule C za rok 2021? Czy może powinienem zmienić zeznanie za rok 2020, aby się o nie ubiegać? Czy też zmienić zeznanie za rok 2019?

Odpowiedź

: IRS nie pozwoli Ci na odliczenie $20,000 na żadnym z Twoich zeznań 1040.

Przeszkoda nie do pokonania: agencja określiła Cię jako "podatnika rozliczającego się metodą kasową". W ten sposób IRS określa osoby (kategoria, która obejmuje prawie wszystkich składających zeznanie podatkowe), które generalnie nie muszą zgłaszać płatności za artykuły, książki i inne pozycje dochodowe aż do roku, w którym faktycznie je otrzymują i nie mogą odliczyć swoich wydatków aż do roku, w którym je płacą.

Ponieważ IRS nie wymaga, abyś liczył te $20,000 jako dochód podlegający zgłoszeniu, nie pozwala ci odliczyć równoważnej kwoty. Kiedy IRS powiedziałby, że to jest w porządku? Tylko wtedy, gdybyś był "podatnikiem memoriałowym" (niewiele osób nim jest) i wcześniej zaliczył te $20,000 jako dochód podlegający zgłoszeniu w momencie, gdy stały się one dla ciebie należne, mógłbyś je teraz odliczyć. Ponieważ tak naprawdę jeszcze nie nadeszło, uznaj to za przegraną sprawę.

Ogólnie rzecz biorąc, Internal Revenue Code Section 262 pozwala pisarzom na odliczenie "zwykłych i koniecznych" wydatków, które ponoszą w trakcie prowadzenia swojej działalności. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy w danych latach ponoszą powtarzające się straty.

Ale sekcja 262 nie jest ostatnim słowem. Pisarze i inni twórcy muszą również liczyć się z paragrafem 183. Zabrania ona odliczania strat, jeśli są one zgłaszane przez rzekome "biznesy", które po zbadaniu przez kontrolerów IRS okazują się być "hobby". Uzasadnienie ograniczeń: kontrolerzy agencji nieustannie zamieniają możliwe do odliczenia straty "biznesowe" na niemożliwe do odliczenia straty "hobbystyczne".

Zadania domowe dla moich drogich Czytelników

W kilku przyszłych felietonach skupię się na decyzjach sądu podatkowego, które rozstrzygają spory na linii biznes-versus-hobby. Aby pomóc czytelnikom w lepszym zrozumieniu tych decyzji, zadaję kilka zaawansowanych lektur:

  • "You Can't Deduct a Hobby Loss Without a Profit Motive" (Nie możesz odliczyć straty z hobby bez motywu zysku).
  • "Zysk kontra przyjemność: przepisy IRS są surowe w kwestii strat".
  • "Jak dokumentalista pokonał IRS w sądzie".
  • "Hobby może być poważnym biznesem w oczach IRS".
  • "Jak nie być zbyt kreatywnym w odliczeniach podatkowych związanych z hobby".

Decyzje te ujawniają, że sądy zazwyczaj stają po stronie adwokatów IRS; niektóre z ich zwycięstw są slam-dunks, zwłaszcza gdy orły prawne agencji walczą z podatnikami, którzy sami się reprezentują. Mimo to, bystrzy podatnicy, jak ten wspomniany wyżej dokumentalista, odnieśli kilka imponujących zwycięstw.