Większa ulga podatkowa na letnią opiekę nad dziećmi

Jeśli Twoi klienci płacą instytucji lub osobie za opiekę nad ich dziećmi tego lata, mogą być w kolejce po kredyt na opiekę nad dziećmi zależnymi, potocznie zwany "child care credit". Co więcej, nowe prawo podatkowe uchwalone na początku tego roku - American Rescue Plan Act (ARPA) - zwiększa korzyści podatkowe.

Ale wiadomości nie są dobre dla wszystkich podatników. Dla osób z dochodami w górnej stratosferze, kredyt jest zredukowany do punktu, w którym nie jest już dostępny.

[spark:newsletter-signup]

Prześledźmy podstawy. Aby zakwalifikować się do kredytu, klienci muszą ponieść wydatki na opiekę nad dzieckiem poniżej 13 roku życia lub, w innych przypadkach, nad krewnym pozostającym na utrzymaniu (dlatego często jest on nazywany kredytem na opiekę nad dzieckiem). Lista kwalifikowanych wydatków jest długa, począwszy od ośrodków opieki dziennej, poprzez opiekunki do dzieci, aż po letnie obozy dzienne - nawet specjalistyczne obozy dla sportowców lub innych osób mogą się kwalifikować (ale nie żadne obozy z noclegiem).

Przed ARPA, maksymalny procent kredytu był 35 procent, ale to było stopniowo zmniejszane do 20 procent dla większości umiarkowanych do górnych rodzin dochodowych. Ten bezzwrotny kredyt był dostępny dla pierwszych $3,000 kwalifikowanych wydatków na opiekę nad jednym dzieckiem lub $6,000 na dwoje lub więcej dzieci. W ten sposób maksymalny kredyt wynosił odpowiednio $600 lub $1,200.

Zazwyczaj, jeśli jedno z małżonków nie miało żadnych zarobków, para nie kwalifikowała się do kredytu. Jednakże, można było ubiegać się o kredyt, jeśli jeden z małżonków był studentem dziennym lub był niepełnosprawny. W takim przypadku uznawano, że małżonek ma zarobki w wysokości $250 miesięcznie na jedno dziecko lub $500 miesięcznie na dwoje lub więcej dzieci.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj