Posiłki służbowe mogą stanowić duże odliczenia

Podatnicy mogą skorzystać z tymczasowego przepisu prawa podatkowego, który podwaja zwykłe 50-procentowe odliczenie kwalifikowanych wydatków biznesowych na posiłki do 100 procent kosztów.

Faktem jest, że ludzie wracają do jedzenia na mieście tego lata, ponieważ pandemia w wielu częściach kraju ustępuje. Jednakże, jeśli chodzi o odliczenia za posiłki biznesowe, ustawa o obniżeniu podatków i zatrudnieniu (TCJA) na stałe wyeliminowała odliczenia za wydatki na rozrywkę biznesową po 2017 r., w tym powiązane posiłki biznesowe. To może już nie mieć miejsca ...

Kontekst: Przed wejściem w życie TCJA podatnicy mogli w rzeczywistości odliczyć 50 procent wydatków na rozrywkę biznesową, które były "bezpośrednio związane" lub "powiązane" z ich działalnością. Obejmowało to koszty posiłków poprzedzających lub następujących po istotnym spotkaniu biznesowym - na przykład kolacji w klubie golfowym po prezentacji dla potencjalnego klienta.

Podobnie, mogli oni odliczyć 50 procent wydatków na posiłki podczas podróży służbowych. Na przykład, jeśli siedziałeś w hotelu przez kilka dni, pracując nad interesem i wydałeś 500 dolarów na jedzenie i napoje, mogłeś odliczyć 250 dolarów.

Ważny punkt: Pomimo ograniczenia przez TCJA odliczeń wydatków na rozrywkę, nadal możesz odliczyć wydatki na posiłki, gdy jesteś poza domem w interesach. Późniejsze wytyczne IRS ustaliły, że posiłki nadal podlegają odliczeniu, jeżeli spełnione są powyższe wymagania.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj