Co IRS mówi o numerach identyfikacyjnych pracodawców?

Jak pomagasz klientom, którzy tworzą LLC dostać wszystkie swoje księgowe i podatkowe kaczki w rzędzie, temat EIN pojawi. Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebuje numeru identyfikacyjnego pracodawcy?

Odpowiedź? Cóż, to zależy!

Sprawdźmy, co IRS mówi o EIN i porozmawiać o tym, co to oznacza dla jedno- i wieloosobowych LLC. Przy okazji, ten artykuł jest pierwszym z dwuczęściowej serii, która omówi kilka ważnych informacji na temat EINs.

Zasady IRS dotyczące tego, kiedy firma musi mieć EIN

IRS wymaga od osoby fizycznej lub firmy, aby mieć EIN, gdy:

 • Zatrudnia pracowników
 • Działa jako korporacja lub spółka osobowa
 • Składa którąkolwiek z następujących deklaracji podatkowych: Employment; Excise; lub Alcohol, Tobacco, and Firearms
 • Pobiera podatki od dochodu, innego niż wynagrodzenie, wypłacanego obcokrajowcom nierezydentom
 • Posiada plan Keogh
 • Jest zaangażowanie w którykolwiek z następujących typów organizacji:
  • Fundusze powiernicze (obowiązują pewne wyjątki)
  • IRAs
  • Deklaracje podatkowe organizacji zwolnionych z podatku dochodowego
  • Majątki ziemskie
  • Jednostki uczestnictwa w inwestycjach hipotecznych na nieruchomościach
  • Organizacje non-profit
  • Spółdzielnie rolnicze
  • Administratorzy planów

Oczywiście, istnieją dodatkowe informacje na temat EINs na stronie internetowej IRS, ale to obejmuje główne punkty, kiedy firma będzie potrzebować jednego. Teraz skupmy się na tym, co to oznacza dla spółek LLC.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje z AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Single-Member LLC i EINs

Jeśli LLC ma tylko jednego właściciela (członka), EIN może nie być konieczne - tak długo, jak firma jest uważana za "pomijany podmiot" dla celów podatkowych i nie ma pracowników. Zyski i straty przepływają do osobistych deklaracji podatkowych członka LLC. W tej sytuacji członek LLC może używać swojego numeru Social Security do rozliczeń podatkowych.

Jednoosobowa spółka LLC będzie musiała uzyskać numer EIN, jeśli zatrudnia pracowników lub jeśli zdecyduje się być opodatkowana jako korporacja (C lub S Corporation). Ponadto, jeśli sytuacja spółki LLC spełnia jakiekolwiek kryteria IRS, które nakazują posiadanie numeru EIN, musi ona o niego wystąpić. Należy pamiętać, że niektóre stany mogą wymagać, aby jednoosobowa spółka z o.o. miała numer EIN do składania swoich podatków.

Należy pamiętać, że nawet jeśli członek LLC nie musi uzyskać EIN, może chcieć to zrobić ze względów bezpieczeństwa. Podczas gdy numery Social Security są powiązane z kontami bankowymi i kartami kredytowymi, numery EIN nie są, co dodaje warstwę ochrony prywatności.

Multi-Member LLC i EINs

Ponieważ wieloosobowa spółka z o.o. jest uważana za spółkę (domyślnie) lub korporację (poprzez wybór opodatkowania jako C Corp lub S Corp), musi mieć numer EIN.

Ostatecznie, wymóg ten jest raczej pomocny niż przeszkoda, ponieważ posiadanie numeru EIN jest jednym ze sposobów na ustanowienie wyraźnego rozdziału między podmiotem gospodarczym a jego właścicielami. Pomaga to w utrzymaniu ważnej zasłony korporacyjnej i zabezpiecza informacje o numerze Social Security właścicieli firmy.

Jak uzyskać EIN

EINs są bezpłatne z IRS, a formularz do żądania ich (IRS Form SS-4) nie jest skomplikowany. Odpowiedzialna strona LLC, która posiada SSN, ITIN lub EIN może wystąpić o maksymalnie jeden EIN dziennie. IRS zezwala firmom na wyznaczenie "nominata" (kogoś, np. z serwisu do składania wniosków biznesowych online, z ograniczonym upoważnieniem do działania w imieniu podmiotu) do przygotowania i złożenia wniosku o EIN. IRS jest jednak bardzo jasne, że formularz SS-4 ujawnia nazwisko i numer identyfikacyjny podatnika (SSN, ITIN lub EIN) prawdziwej strony odpowiedzialnej za biznes.

Twoi klienci mają możliwość złożenia wniosku online, faksem lub pocztą. Przy zastosowaniu online, EINs są wydawane natychmiast. IRS twierdzi, że numery EIN wymagane przez faks zostaną wysłane w ciągu około jednego tygodnia. W przypadku składania wniosku pocztą, proces trwa około czterech do pięciu tygodni. Jeśli masz międzynarodowych klientów, którzy potrzebują uzyskać EIN, muszą to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod numer 267-941-1099.

Podczas pracy z klientami, którzy rozpoczynają nowy biznes, zmieniają strukturę biznesową lub po raz pierwszy zatrudniają pracowników, nieuchronnie pojawią się pytania dotyczące EIN. IRS ma szczegółowe informacje na swojej stronie internetowej, w tym listę EIN FAQs, które ty i twoi klienci mogą uznać za pomocne.

Bądźcie na bieżąco z moim następnym wpisem, EIN podstawy część 2: Kiedy firma musi zmienić swój EIN? Będzie on mówił o okolicznościach, kiedy firma, która ma EIN może potrzebować uzyskać nowy.

Powiązane artykuły

IRS pozostaje surowy w kwestii odliczeń za podróże

Czy klienci mogą uniknąć zasady stempla pocztowego?