IRS ustępuje w sprawie przedłużenia terminu składania wniosków podatkowych do 15 lipca

Uginając się pod presją z różnych źródeł - zarówno z wewnątrz, jak i spoza rządu - IRS przedłuża zwyczajowy termin składania wniosków podatkowych z 15 kwietnia do 15 lipca. Ogłoszenie zostało "zatweetowane" przez sekretarza skarbu Stevena Mnuchina 20 marca.

"Wszyscy podatnicy i firmy będą mieli ten dodatkowy czas na złożenie i dokonanie płatności bez odsetek i kar" - napisał Mnuchin. Zaznaczył, że podąża w tej sprawie za wskazówkami prezydenta Trumpa.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enteremail

addressSign

up

Najnowsze posunięcie IRS jest częścią rozszerzających się wysiłków rządu w celu powstrzymania finansowego fall-outu z pandemii COVID-19. Daje on podatnikom kolejne 90 dni na złożenie federalnych zeznań podatkowych za rok podatkowy 2019 bez ponoszenia odsetek i kar.

Wcześniej, 17 marca, Steven Mnuchin powiedział, że indywidualni podatnicy będą mogli odroczyć do 15 lipca do 1 mln dolarów płatności podatkowych na rzecz IRS z powodu epidemii COVID-19. Zaznaczył, że ten próg miał na celu uwzględnienie podmiotów pass-through, takich jak korporacje S i spółki osobowe, gdzie podatki są zgłaszane na indywidualnych deklaracjach. Porównywalne opóźnienie do 10 milionów dolarów jest dostępne dla korporacji.

Przedłużenie terminu zapłaty podatków dotyczy również federalnych szacunkowych płatności podatkowych za pierwszy kwartał 2020 r., które normalnie byłyby należne 15 kwietnia.

Niektórzy ustawodawcy i kilku członków społeczności podatkowej, w tym American Institute of CPAs (AICPA), głośno mówili o potrzebie przesunięcia przez IRS terminu składania wniosków z 15 kwietnia w obecnym środowisku. Teraz agencja się zgodziła.

W odniesieniu do przedłużenia składania wniosków podatkowych prezydent Trump dodał później, że ma nadzieję, iż do czasu nadejścia nowego terminu "ludzie będą wracać do swojego życia".

Zauważono, że wypowiedź Mnuchina o przedłużeniu płatności podatkowych na konferencji prasowej nie liczy się technicznie jako Official Guidance. Wytyczne dotyczące przedłużenia płatności w końcu nadeszły, jednak w czasie pisania tego tekstu strona internetowa IRS nadal miała termin składania wniosków na 15 kwietnia, bez żadnych Oficjalnych Wytycznych dotyczących zmiany.

Ponadto, na stronie internetowej IRS zauważono, że "w odpowiedzi na sytuację kryzysową w kraju i w celu ochrony naszych pracowników, amerykańskich podatników, społeczności i naszych partnerów, IRS tymczasowo zamknął wszystkie Centra Pomocy Podatnikom i zaprzestał bezpośredniej obsługi w całym kraju do odwołania."

W dniu 3/18, Prezydent AICPA Barry Melancon wydał ten list, stwierdzając obawy Instytutu i zawodu, że Skarb Państwa nie poszedł wystarczająco daleko w zwykłym przedłużeniu płatności.

Powiązane artykuły

Odliczenia medyczne dla wydatków związanych z COVID-19

O COVID-19 i sezonie podatkowym