Jak specjaliści od podatków mogą zmaksymalizować swoje własne odliczenia

Ogólnie rzecz biorąc, te same zasady planowania podatkowego odnoszą się do profesjonalistów podatkowych, jak i do klientów, ale oto kilka kluczowych rzeczy, które CPA i EA powinni wiedzieć pracując nad swoimi podatkami.

Istnieje planowanie w związku z itemizingiem lub wykorzystaniem standardowych odliczeń. Standardowe odliczenie w 2022 r. wynosi $12,950 dla singli, $25,900 przy wspólnym zeznaniu i $19,400 dla głów gospodarstw domowych. ((Rev. Proc. 2021-45.)) "Łączenie" itemized deductions w naprzemiennych latach może pomóc w maksymalizacji odliczeń w dłuższym okresie czasu.

Najczęstszym problemem związanym z odliczaniem pozycji jest limit $10,000 na odliczenie podatku dochodowego, który nadal jest z nami, o ile nie nastąpi zmiana legislacyjna. Odliczenie na cele charytatywne w wysokości $300 ($600 w przypadku wspólnego rozliczenia) bez wyszczególniania pozycji zniknęło wraz z rokiem 2021.

Medyczny powyżej procentu skorygowanego dochodu brutto jest odliczany; znana zasada 10% odeszła z 7.5% AGI teraz stała zmiana dla medycznych odliczeń. Zwolnienie osobiste pozostaje na poziomie zerowym w 2022 roku. Odliczenie to ma powrócić po 2025 r.

[spark:newsletter-signup]

Istnieje koncepcja maksymalizacji odliczeń, ale zrozumienie przyrostowych oszczędności podatkowych wynikających z dodanych odliczeń (lub utraconych przy powstrzymaniu się od odliczenia). Na przykład, przeniesienie uzyskanego dochodu do korporacji C wiąże się z 21-procentowym podatkiem od osób prawnych, ale pozwala uniknąć natychmiastowego podatku według najwyższych stawek krańcowych w federalnym i stanowym zeznaniu indywidualnym.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj