Czym zajmują się księgowi

Czym zajmuje się księgowy?

Badanie przeprowadzone przez Intuit, twórcę QuickBooks i innego oprogramowania finansowego, wykazało, że 89% małych firm twierdzi, że odnoszą większe sukcesy z księgowym lub doradcą. Dlaczego? Czym zajmują się księgowi? Księgowi robią o wiele więcej niż się ludziom wydaje i mogą pomóc firmie na różnych etapach rozwoju.

U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS) wyjaśnia, że księgowi i audytorzy przygotowują i badają dokumentację finansową. Zapewniają, że zapisy finansowe są dokładne i że podatki są płacone prawidłowo i na czas. Księgowi i audytorzy oceniają operacje finansowe i pracować, aby pomóc zapewnić, że organizacje działają sprawnie.

Obowiązki księgowego:

  • Badanie sprawozdań finansowych w celu zapewnienia, że są one dokładne i zgodne z prawem i przepisami.
  • Upewnij się, że podatki są płacone prawidłowo i na czas
  • Inspekcja ksiąg rachunkowych i systemów księgowych dla efektywności i stosowania przyjętych procedur księgowych
  • Organizowanie i utrzymywanie dokumentacji finansowej
  • Oceniać operacje finansowe i przedstawiać kierownictwu zalecenia dotyczące najlepszych praktyk
  • Sugerować sposoby redukcji kosztów, zwiększenia przychodów i poprawy zysków.

Oprócz odpowiedzialności za przygotowanie i analizę dokumentacji finansowej firmy, w tym zarządzanie danymi, tworzenie sprawozdań finansowych i zapewnienie zgodności z przepisami w zakresie praktyk księgowych firmy, księgowi muszą wyjaśnić swoje ustalenia. Obejmuje to przygotowywanie pisemnych raportów, spotkania z menedżerami organizacji i klientami indywidualnymi oraz dostarczanie fachowych zaleceń i rozwiązań.

Księgowi świadczą szeroką gamę usług, w tym zadań administracyjnych, które rozpraszają właścicieli firm i hamują rozwój. Zapewniają również doradztwo strategiczne i wymyślają sprytne sposoby na zmniejszenie wydatków i zwiększenie przychodów. Zatrudnienie księgowego pozwala właścicielom firm na prowadzenie biznesu z większą przejrzystością i pewnością siebie.

Profesjonalni księgowi robią wszystko, aby firmy z każdej branży, w tym organizacje non-profit, odnosiły sukcesy na każdym poziomie. Począwszy od rozpoczęcia działalności, poprzez strukturyzację biznesu, aż po ekspansję i rozwój, prowadzi klientów na każdym kroku. Zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, posiadających wiedzę z zakresu rachunkowości i księgowości, zgodności z przepisami i etyką, analizy finansowej, reengineeringu procesów i systemów, zarządzania ryzykiem oraz optymalizacji systemów księgowych.

Oferujemy  szeroki wachlarz usług i narzędzi księgowych w celu zwiększenia efektywności i usprawnienia procesu decyzyjnego w formacie dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Jesteśmy ekspertami w swoich dziedzinach i posiadamy pełne certyfikaty w zakresie platform technologicznych, które oferujemy naszym klientom. To, co wyróżnia nas, to sposób, w jaki dostarczamy nasze usługi. Poprzez naszych ludzi, procesy i technologie, udowodniliśmy nasze niezłomne zaangażowanie w wyjątkową obsługę klienta i wiedzę pochodzącą od ekspertów branżowych.