Firmy księgowe mogą być Twoim drugimi oczami

 

Unikanie ślepych zaułków: Jak firmy księgowe mogą być Twoim drugimi oczami

Czy słyszałeś powiedzenie, że ryba nie widzi wody, w której pływa? Ryby są otoczone przez wodę, co czyni je ślepymi na jej istnienie. Podobnie, non-profit kierowników i właścicieli firm może stać się ślepy na ich codziennych sytuacjach, jak również. Te martwe punkty mogą stać się niezmiennym faktem w życiu, który może zaszkodzić zdolności organizacji do rozwoju i prosperowania - chyba że dasz sobie odpowiedniego "kuksańca", aby zobaczyć poza swoją strefę komfortu.

Jak więc można widzieć wyraźniej? Drugi zestaw oczu może pomóc Twojej firmie lub organizacji non-profit działać jak najlepiej. Jeśli chodzi o operacje back office, przegląd przez renomowaną firmę księgową może być różnica między "floundering" i udanej organizacji.

Dlaczego warto mieć kogoś innego zaangażowanego?
Twój biznes / non-profit musi się dostosować, jak to dojrzewa. Na początku możesz potrzebować minimalnego dostrojenia podstawowych przepływów pracy, jak dowiedzieć się, co robi, a co nie działa. Później, prawdopodobnie będziesz potrzebował bardziej znaczącego przeprojektowania operacji księgowych i systemów, gdy będziesz miał więcej klientów, kontrahentów, członków i/lub ofert usług i produktów. Sam możesz mieć trudności z dostrzeżeniem potrzebnych zmian, ponieważ jesteś zbyt blisko codziennej działalności i bardziej skupiony gdzie indziej. Podczas gdy Ty nadążasz za najnowszymi sposobami poprawy obsługi klienta, ekspert ds. księgowości koncentruje się na wiedzy, w jaki sposób innowacyjna technologia księgowa może poprawić funkcje zaplecza, zarówno pod względem wydajności, jak i środków bezpieczeństwa. Jako druga para oczu, możemy współpracować z Państwem w celu zrozumienia etapów przepływu pracy i wartości, jaką każdy z nich wnosi, usuwając przestarzałe i niepotrzebne procedury, które marnują czas.

Jakie są korzyści?
Posiadanie kompetentnego, profesjonalnego księgowego może stanowić ogromną różnicę dla sukcesu Twojej organizacji, ponieważ może on pomóc Ci:
- Przejrzeć rentowność i marżę brutto pod kątem możliwości zwiększenia wyniku finansowego
- Zidentyfikować efektywność operacyjną poprzez usprawnienie przepływu pracy, oszczędzając czas i pieniądze oraz zwiększając współpracę w biurze
- Zintegrować i zautomatyzować systemy, aby zminimalizować ilość wprowadzanych danych i błędów
- Wyjaśnienie i usprawnienie standardowych procedur operacyjnych, aby ułatwić skalowanie w miarę rozwoju firmy
- Określenie silniejszych mechanizmów kontroli wewnętrznej w celu ochrony aktywów i zapewnienia bardziej aktualnych i dokładnych informacji finansowych, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe
- Przejście na środowisko bezpapierowe w celu zwiększenia mobilności
 

Jakie są obszary, w których przydałoby się drugie spojrzenie?
Przykładem tego, gdzie drugi zestaw oczu może być niezwykle cenny, jest wykorzystanie technologii. Ekspert ds. technologii rachunkowości może ocenić Państwa zobowiązania, należności, płace i funkcje zarządzania finansami, aby sprawdzić, co działa dobrze, a co można poprawić. Ocena ta będzie obejmować przegląd tego, jak zintegrowane są wszystkie systemy, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Biorąc pod uwagę, że technologia stale się zmienia, regularna ocena jest rozsądna; ekspert ds. księgowości może doradzić, czy istnieją lepsze rozwiązania niż obecny system (y), a na najlepsze dopasowanie do praktyki. Firmy technologiczne rachunkowości pracują w tej przestrzeni na co dzień i mają palce na pulsie istniejących rozwiązań, w tym praktyczne testy różnych aplikacji, więc mogą doradzić odpowiednio.

Niezależny przegląd Twojej praktyki może pomóc Ci w osiągnięciu efektywności, o której nie miałeś pojęcia, że jest możliwa. Stań się jak ryba w wodzie; Otwórz oczy na nowe, wcześniej niewidziane możliwości!