Sezon podatkowy 2021 - wskazówki i podstawy

Nie ma potrzeby rozwodzić się nad tym, jak niewiarygodnie bezprecedensowy był miniony sezon podatkowy, który zakończył się ledwie wystarczającą ilością czasu, aby odetchnąć przed rozpoczęciem pracy na koniec roku i - owszem - przed kolejnym sezonem. Co więc ma zrobić profesjonalista podatkowy?

AccountingWEB stara się odpowiedzieć na to pytanie na swój sposób, oferując nie tylko białą księgę z poradami, listą kontrolną i przewodnikiem po produktach do pobrania, ale także artykuły i webinarium tuż przed rozpoczęciem elektronicznego składania dokumentów.

Nazywamy to po prostu Przetrwanie Sezonu Podatkowego 2021, ale realistycznie rzecz biorąc, wiemy, jak elastyczni w przystosowywaniu się do zmian byli przez lata specjaliści od księgowości. Powolni w zmianach, wyrachowani, kalkulujący (gra słów zamierzona)? Jasne, ale czy nie potrafią radzić sobie ze zmianami? Biorąc pod uwagę same tylko coroczne zmiany w przepisach podatkowych i konieczność regularnego doradzania w tym zakresie... tak, księgowi potrafią sobie z tym poradzić i tak będzie tym razem.

Mimo to nie zawsze jest jasne, jakie produkty będą najlepsze do wykonania pracy, która jest potrzebna w najbardziej szalonym okresie roku. A biorąc pod uwagę, że osobiste spotkania z klientami nadal będą prawdopodobnie na porządku dziennym, nie wspominając już o przestrzeganiu odpowiednich przepisów dotyczących działalności kredytowej i inwestycyjnej, odpowiednie wskazówki są niezbędne. I tu właśnie wkraczamy my.

Zaangażowaliśmy EA Susan Tinel, która jest autorką kilku innych praktycznych poradników na temat planowania podatkowego i prowadzi z powodzeniem praktykę podatkową, a także niezrównanego Randy'ego Johnstona, który dostarcza sprawdzoną listę niezbędnych narzędzi na sezon podatkowy.

Sam przewodnik zagłębia się w techniczne wyzwania podatkowe i księgowe, z którymi wszystkie firmy muszą być zaznajomione. Zawiera on również listę kontrolną, dzięki której można się upewnić, że firmy posiadają systemy, plany i procesy zapewniające sprawne i bezpieczne przeprowadzenie sezonu podatkowego. Na końcu znajduje się katalog kluczowych kategorii produktów powszechnie używanych przez firmy w celu usprawnienia sezonu podatkowego.

Sektory oprogramowania zawarte w przewodniku opracowanym przez Randy'ego Johnstona obejmują wszystkie obszary technologii, w tym zarządzanie dokumentami, zarządzanie praktyką i przepływem pracy, hosting, automatyzację i oczywiście podstawowe opcje oprogramowania podatkowego.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, specjaliści w dziedzinie podatków i księgowości są lepiej przygotowani do radzenia sobie ze zmianami i jesteśmy przekonani, że dobrze przejdą Państwo przez ten kolejny sezon. Wierzymy również, że każda porada i wskazówka będzie pomocna. Życzymy Ci udanej reszty roku i sezonu podatkowego w 2021 roku! Nasz bezpłatny przewodnik można pobrać tutaj.